Online workshop - pletená šatka

Šatka Soft Sunday od Popletenej
Šatka Soft Sunday od Popletenej
Soft sunday od Suvi Simola
Soft sunday od Suvi Simola
šatka v hrúbke fingering
šatka v hrúbke fingering
plietla Popletena, šatka v hrúbke DK
plietla Popletena, šatka v hrúbke DK
veľká šatka v hrúbke DK
veľká šatka v hrúbke DK
plietla Popletena, šatka v hrúbke DK
plietla Popletena, šatka v hrúbke DK
šatka v hrúbke fingering
šatka v hrúbke fingering

Vždy je dôvod upliesť novú šatku, poďme si spoločne nahodiť na jednu prekrásnu s premysleným vzorom, ktorý zaujme a pri pletení nenudí.

Poďme sa spolu jednu takú naučiť!

Tento workshop je pre všetky tvorilky, ktoré to ku nám nemajú ďaleko a aj pre vás všetky ostatné, vzdialené desiatky až stovky kilometrov. Prečo? Čítajte ďalej...

Spoločne budeme pliesť super zaujímavú a perfektne vyzerajúcu dizajnovú šatku  Soft Sunday by Suvi Sumola. 

Nemusíte byť fyzicky spolu a aj tak sa môžete stať súčasťou spoločného workshopu podľa návodu z ravelry TU. Budeme pliesť a stretávať sa ONLINE Netrúfate si? Presvedčím vás!

Prečo práve SOFT SUNDAY?

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, ale šatka Soft Sunday je pomerne ľahký a pri tom efektný projekt šatky z prekrásnym opakujúcim sa vzorom po celom tele šatky, upletená z jediného pradienka v hrúbke fingering.pulóvra s kruhovým sedlom, pletený v celku a tvarovaný skrátenými riadkami. Po upletení vám z ihlíc odpadne dizajnová šatka v ideálne nositeľnom tvare na blížiace sa stále teplejšie obdobie roka.

Soft Sunday je dizajn, ktorého autorkou  Suvi Simola, mladá fínska dizajnérka, ktorá navrhuje veľmi nápadité, prudko nositelné pletené odevy a doplnky.  Jej dizajny sú nezameniteľné, dobré pletú podľa precíznych a prehľadných návodov. . Niekedy obdivuhodne jednoduché a inokedy veľmi náročné, ale každý nesie jej neopakovateľný rukopis.  

Pri pletení sa budete dobre zabávať a šatka bude iste vašim obľúbeným kúskom po dlhé roky. Nielen vďaka dizajnu, ale aj pre použitú vlnku, z ktorej budeme pliesť.

Ako bude vyzerať vaša šatka?

Pliesť budeme z ručne farbenej PopletenaYarn v hrúbke fingering, sport alebo aj DK. je na vás či sa rozhodnete pri ľahkú letno jarnú šatku a či hrubšiu, celoročne nositeľnú.

Osobne som šatku plietla v hrúbke DK a šatku milujem. Rozdie je len v počte pradienok a výslednej veľkosti šatky. Čím hrubšia priadza, tým väčšia šatka. 

Na túto šatku budeme potrebovať:

 • hrúbka fingering - 1 pradeno
 • hrúbka sport - 2 pradená
 • hrúbka DK - 2 pradená

Viac o priadzi a pre výber svojej vlnky kliknite sem (pozorne si prečítajte pri výbere hrúbku priadze v popise každej priadze):

 • merino/ hodváb/ prírodný bambus - kliknite TU
 • 100% merino - kliknite TU
 • merino/ nylon - kliknite TU
 • Bluefaced Leicester wool - kliknite TU

Nezabudnite však dočítať informácie do konca a vyplniť prihlasovacieho formulár, ktorý nájdete na konci.

POZOR! VYBERAJTE LEN Z PRADIEN? KTORÉ SÚ NA SKLADE!

Čo je online workshop?

Je to tvorivé spoločné pletenie s učením sa nových techník a postupov, na konci ktorého je hotový pletený projekt. Workshop prebieha hlavne online. Každá prihlásená účastníčka dostáva prístup do FB skupiny, v ktorej sú uverejňované videá a postupy, podľa ktorých je tvorený projekt.

Spoločne sa naučíme priberať očká a tým tvarovať šatku. Naučíme sa pliesť čipkový vzor šatky. Správne elastické zakončenie šatky a konečnú úpravu po dopletení praním a blokovaním. Nemusíte sa tak obávať cudzojazyčného návodu!

Do skupiny sa prihláste po vypísaní prihlášky na workshop a objednaní svojej vlnky. Skupinu nájdete po kliknutí SEM

Kedy?

Workshop je prístupný trvale po prihlásení a uhradení. Všetky pomocné videá a pomocné preklady ku návodu sú prístupné pre účastníka počas 8 týždňov od úhrady. 

Kde sa workshop koná?

Odvšadiaľ, odkiaľ máte prístup na internet. 

Kto workshop vedie?

Ja, Andrea Sedlačková - Popletena. Mám bohaté skúsenosti s vedením kurzov, workshopov či KALov osobnou aj online formou.

Cena workshopu?

35,-€  - hrúbka šatky fingering - 1 pradeno vlny

56,-€ - hrúbka šatky sport a DK - 2 pradená vlny

V cene je započítaná priadza, zakúpený návod dizajnu a poplatok za účasť na workshope. 

V cene nie sú zarátané poplatky za doručenie.

Potrebná znalosť?

Začiatočníčka až mierne pokročilá - je potrebná znalosť pletenia hladko a obrátene.

(ak nie ste zdatné a chcete sa zúčastniť workshopu, môžete sa objednať vopred na individuálny kurz pletenia pre úplných začiatočníkov - hodina 10,-€ )

Čo budete počas pletenia potrebovať?

 • 1 pradeno PopletenaYarn v hrúbke fingering
 • alebo 2 pradená v hrúbke DK
 • ihlice 4 (hrúbka fingering) alebo 4,5 (hrúbka sport) alebo 5 (hrúbka DK)
 • lanko dlhé 70 až 90 cm
 • označovače

Ak vám ihlice a lanká chýbajú, môžete u zakúpiť aj u nás, informujte nás o tom. V ponuke máme ihlice ChiaoGoo TU alebo akékoľvek ihlice KnitPro (objednáme pre vás za výhodné ceny).

Ako sa na workshop prihlásiť?

Prihlásiť sa môžete vyplnením kontaktného formulára, ktorý sa nachádza nižšie. Následne si v e-shope objednať svoju farebnosť priadze, doobjednať potrebné pomôcky. My vám upravíme faktúru o poplatok za workshop. Upravenú faktúru obdržíte e-mailom, ktorú potom uhradíte.

Workshop nie je možné absolvovať z prinesenej priadze, pletenie je nutné podľa predom pripraveného počtu očiek, ktoré prepočítavam vopred podľa stanovenej priadze. Taktiež nepodporujem pletenie z priadzí, ktoré majú syntetický pôvod viac ako na 50% zloženia

Poplatok za workshop a materiál je potrebné uhradiť vopred alebo formou dobierky. Objednávku zašleme poštou. Návod budete mať k dispozícií v PDF forme na stiahnutie v pomocnej skupine workshopu.

Farebné inšpirácie

aj s týchto vlniek môže byť vaša šatka

Prihláste sa

Vyplňte všetky potrebné údaje a prihláste sa. Následne si objednajte svoju vlnku.