KAL - pletieme čiapku JELKA

Ako najlepšie vyplniť dlhé zimné večery ak nie spoločným pletením? Čo takto doplniť šatník svoj či niekoho iného a možno postupne aj celej rodiny o superskú čiapku Jelka od Isabell Kraemer?  

Spolu, v teple vlastnej obývačky upletiete čiapku za 2 dni. 

Popletena tú svoju uplietla z priadze, ktorá sa na ňu hodí dokonalo. Recyklovaná vlna KREMKE v príjemných nevtieravých odtieňoch s tvídovým efektom. Farebná škála umožňuje vybrať nespočetné farebné variácie.

Isabell vymyslela a napísala zaujímavý návod. Vzor, ktorý sa javí ako vypletaný, ale nie je. Je oveľa menej náročný na techniku a výsledný efekt je podobný ako keby sme sa potrápili s vypletaním. 

Dvojitý patent, bambuľka a ku tomu príjemná priadza. Takú čiapku jednoducho potrebujete upliesť s Popletenou.

Čo je KAL?

Je to tvorivé spoločné pletenie s učením sa nových techník a postupov, na konci ktorého je hotový pletený projekt. KAL prebieha prevažne online. Možno nám situácia dovolí a my sa stretneme aj osobne. Kdekoľvek, v rôznym skupinách. Každá prihlásená účastníčka dostáva prístup do FB skupiny, v ktorej sú uverejňované rady, odkazy na pomocné videá a hlavne priebeh pletenia a úspechy jednotlivých účastníčok.

Spoločne budeme pliesť podľa autorského návodu (originálne v angličtine). V skupine na FB vám pomôžeme tak, aby ste návod zvládli aj bez nutnosti ovládať cudzí jazyk. Naučíte sa novú techniku striedania farieb priadze, ako upliesť dvojitý patent, ukážeme si kde a ako hľadať anglické skratky návodov, úpravu pleteniny praním a blokovaním...

Skupinu na FB nájdete pred spustením kurzu na našej FB stránke POPLETENA. Ak ešte nie ste fanúšikom, staňte sa ním. Nájdete na nej vždy najaktuálnejšie informácie.

NÁJDETE JU TU

Ako bude vyzerať vaša čiapka Jelka?

Na výber budete mať viac ako 20 odtieňov KREMKE REBORN WOOL RECYCLED, ktoré sa dajú výborne kombinovať. Potrebujete jedno pradienko základnej farebnosti a druhé v kontrastnej farbe.

PO PRIHLÁSENÍ VYBERAJTE TU

Dizajnový návod

Návod si poľahky stiahnete z ravelry.com. Autorka ho pre vás napísala a zverejnila celkom zadarmo. Ak by ste mali problém zo stiahnutím, kontaktujte nás prostredníctvom prihlasovacieho formuláru (nižšie).

NÁVOD JELKA

Kedy?

KAL bude prebiehať od 10.1.2022 do 10.2.2022. Priadzu a pomôcky, ktoré máme skladom zasielame ihneď po objednaní a úhrade. 

Začíname 10.1.2022

Skupina na FB je prístupná od 10.1.2022 po prihlásení a uhradení priadze pre každú účastníčku na 30 dní od prijatia do skupiny, najneskôr do 10.2.2022.

Kde sa KAL koná?

Odvšadiaľ, odkiaľ máte prístup na internet.

Kto KAL vedie?

Ja, Andrea Sedlačková - Popletena. Mám bohaté skúsenosti s vedením kurzov, workshopov či KALov osobnou aj online formou.

Potrebná znalosť?

Mierne pokročilá - je potrebná znalosť pletenia hladko a obrátene do kruhu, schopnosť pliesť podľa riadkového návodu.

Čo budete počas pletenia potrebovať?

  • vybranú priadzu - 2 pradená
  • návod 
  • špičky ihlíc na patent v hrúbke 3,75 mm (ideálne skrátené 10 cm) 
  • špičky ihlíc na telo čiapky v hrúbke 4 mm (ideálne skrátené 10 cm dlhé)
  • 1 lanko 35 cm dlhé
  • ak vám vyhovujú na dokončenie čiapky, tak aj ponožkové ihlice v hrúbke 4 mm
  • 9 označovačov
  • bambuľkovač (nemusí byť, vyrobíte aj pomocou kartónu - ukážeme ako)
  • ideálne aj pomôcky na pranie a blokovanie (EUCALAN, blokovacie špendlíky, blokovaciu podložku) - 

Ak vám ihlice, lanká, označovače či EUCALAN chýbajú, môžete u zakúpiť aj u nás.

ZAKÚPITE ICH TU

Ako sa na kurz prihlásiť?

Prihlásiť sa môžete vyplnením kontaktného formulára, ktorý sa nachádza nižšie. Následne si v e-shope vyberte svoje pradienka a ak chcete. Ak potrebujete, doobjednať potrebné pomôcky. Svoju objednávku uhraďte vopred na účet (NIE DOBIERKA).

KAL nie je možné absolvovať z prinesenej priadze, pletenie je nutné podľa predom pripraveného počtu očiek, ktoré prepočítavam vopred podľa stanovenej priadze. Taktiež nepodporujem pletenie z priadzí, ktoré majú syntetický pôvod viac ako na 50% zloženia.

Cena KALu?

Za účasť neplatíte. 

Podmienkou účasti je len zakúpenie priadze - minimálne 2 pradien - cena oboch je 13,-€

Vyplňte formulár nižšie a následne si svoju priadzu na KAL objednajte.

Prihláste sa

Vyplňte všetky potrebné údaje a prihláste sa. Následne si zakúpte priadzu a ak nemáte, nezabudnite na aj potrebné pomôcky v e-shope. Až následne je vaše prihlásenie platné.