KAL - pletieme   pulóver s vypletaným vzorom

Vypletaný pulóver ste už dlho chceli a doposiaľ ste nenašli odvahu? Alebo vypletáte radi, teraz by ste sa radi pripojiť k spoločnému pleteniu? Ste tu správne...

Upletieme si spolu jeden z dizajnov od Isabell Kraemer, podľa návodu v angličtine alebo aj v českom preklade.

Upletieme ho z ručne farbenej PopletenaYarn alebo bio priadze od ROSY GREEN WOOL. 

Pomôžeme vám pri učení sa nových techník. Ak budete mať záujem, tak za použitia dokonalých ihlíc ChiaoGoo.

Spojíme perfektný dizajn s príjemnou vlnou, ktorá sa práve na tento projekt hodí najlepšie.


Čo je KAL?

Je to tvorivé spoločné pletenie s učením sa nových techník a postupov, na konci ktorého je hotový pletený projekt. KAL prebieha prevažne online. Možno nám situácia dovolí a my sa stretneme aj osobne. Kdekoľvek, v rôznym skupinách. Každá prihlásená účastníčka dostáva prístup do FB skupiny, v ktorej sú uverejňované rady, odkazy na pomocné videá a hlavne priebeh pletenia a úspechy jednotlivých účastníčok.

Spoločne budeme pliesť podľa autorského návodu, ktorý máme k dispozícií v angličtine pri pulóvri PINIA a CORDOON a HUMULUS aj v českom preklade. Naučíte sa techniku FAIR ISLE (vypletanie vzorov), zopakujete si nemecké skrátené riadky, zapošitie nitiek, úpravu pleteniny praním a blokovaním...

Skupinu na FB nájdete pred spustením kurzu na našej FB stránke POPLETENA. Ak ešte nie ste fanúšikom, staňte sa ním. Nájdete na nej vždy najaktuálnejšie informácie. 

NÁJDETE JU TU

Ako bude vyzerať váš pulóver?

Vyberte si jeden z dizajnov pulóvra PINIA, HUMULUS alebo CORDOON. Vyberte si priadzu z 2 možností, ktoré vám ponúkame. Po výbere priadze si z ponuky zvoľte vhodnú farebnú kombináciu. Na vypletanie potrebujete 2 kontrastné farby - základnú, ktorá tvorí telo (počet pradien 4 až 5)  a 1 pradeno na vypletaný vzor. Spotreba pradien je podľa veľkosti, ktorú budete pliesť a je uvedená v návode aj z podrobnými rozmermi pulóvra po dopletení, opraní a vysušení. 

  • PopletenaYarn - BAMBOO DK, ručne farbená v 10 odtieňoch na sklade, možnosť OBJEDNÁVKY 

FAREBNÉ KOMBINÁCIE BAMBOO DK

  • Rosy Green Wool - Lovely Merino Treat, 35 odtieňov NA OBJEDNÁVKU (dodania cca 14 dní)

FAREBNÚ KOMBINÁCIU SI POZRITE TU

POZOR, ak sa chcete zúčastniť KALu, tak si svoju priadzu objednajte až po kliknutí na odkaz, ktorý je uvedený nižšie.

Dizajnový návod

Každá účastníčka KALu bude potrebovať zakúpený návod z ravelry.com. Zakúpenie návodu bude potrebné preukázať potvrdzujúcim e-mailom po zakúpení, alebo potvrdenkou o nákupe. Ak si návod nebudete vedieť zakúpiť, radi to urobíme za vás. Cena návodu na ravelry.com je 5,90€.

NÁVOD CARDOON

NÁVOD PINIA

NAVOD HUMULUS

Kedy?

KAL bude prebiehať od 14.2.2022 do 14.5.2022. Priskočiť môžete kedykoľvek. Začať môžete ihneď ako od nás obdržíte balíček s vybranou priadzou.

Skupina na FB je prístupná od 14.02.2022 po prihlásení a uhradení priadze a návodu 60dní po pridaní do skupiny. 

Kde sa KAL koná?

Odvšadiaľ, odkiaľ máte prístup na internet.

Kto KAL vedie?

Ja, Andrea Sedlačková - Popletena. Mám bohaté skúsenosti s vedením kurzov, workshopov či KALov osobnou aj online formou.

Potrebná znalosť?

Pokročilá - je potrebná znalosť pletenia hladko a obrátene. Pletenie do kruhu na kruhových ihliciach. Potrebná je aspoň čiastočná znalosť skrátených riadkov. 

Čo budete počas pletenia potrebovať?

  • vybranú priadzu 
  • zakúpený návod
  • špičky ihlíc v hrúbke 3,75 a 3,5 mm (cardoon 4 a 3,75 mm)
  • 2 lanká od 55 cm dlhých 
  • ideálne aj skrátené špičky ( 10 alebo 8 cm) v rovnakých hrúbkach na rukávy a lanko 20 cm dlhé
  • označovače
  • ideálne aj prípravok na pranie vlny (EUCALAN máme v ponuke, nezabudnite si dokúpiť)

Ak vám ihlice, lanká, označovače či EUCALAN chýbajú, môžete u zakúpiť aj u nás.

ZAKÚPITE ICH TU

Ako sa na kurz prihlásiť?

Prihlásiť sa môžete vyplnením kontaktného formulára, ktorý sa nachádza nižšie. Následne si v e-shope vyberte svoje pradená. Ak potrebujete, doobjednať potrebné pomôcky. Svoju objednávku uhraďte vopred na účet (NIE DOBIERKA). Ak chcete, aby sme za vás kúpili dizajnový návod, uveďte to do poznámky vo faktúre.

KAL nie je možné absolvovať z prinesenej priadze, pletenie je nutné podľa predom pripraveného počtu očiek, ktoré prepočítavam vopred podľa stanovenej priadze. Taktiež nepodporujem pletenie z priadzí, ktoré majú syntetický pôvod viac ako na 50% zloženia.

Cena KALu?

Za účasť neplatíte. Podmienkou účasti je len zakúpenie priadze a návodu. Cena priadze zodpovedá spotrebe a vašej veľkosti svetra od 95€.

Po vyplnení prihlasovacieho formuláru si svoju priadzu objednajte tu:

PopletenaYarn BAMBOO DK

Lovely Merino Treat 

Prihláste sa

Vyplňte všetky potrebné údaje a prihláste sa. Následne si zakúpte priadzu a potrebné pomôcky v e-shope. Až následne je vaše prihlásenie platné.