KAL - pletieme spolu kardigan JAYCEE

Prvým tohtoročným KALom, z pohodlia domova, bude práve tento! 

Upletieme si spolu perfektný ikonický a svetovo veľmi obľúbený sveter (kardigan) JAYCEE od Isabell Kraemer podľa návodu v češtine alebo angličtine.

Upletieme ho z bio vlniek ROSY GREEN WOOL. Na výber budete mať všetky odtiene Merino d´Arles, ktoré je ideálnou priadzou na jarnejšiu verziu tohto svetra.

Naučíme sa viacero pletacích techník. Ak budete mať záujem, tak za použitia dokonalých ihlíc ChiaoGoo.

Spojíme perfektný dizajn s príjemnou vlnou, ktorá sa práve na tento projekt hodí najlepšie.


Čo je KAL?

Je to tvorivé spoločné pletenie s učením sa nových techník a postupov, na konci ktorého je hotový pletený projekt. KAL prebieha prevažne online. Možno nám situácia dovolí a my sa stretneme aj osobne. Kdekoľvek, v rôznym skupinách. Každá prihlásená účastníčka dostáva prístup do FB skupiny, v ktorej sú uverejňované rady, odkazy na pomocné videá a hlavne priebeh pletenia a úspechy jednotlivých účastníčok.

Spoločne budeme pliesť podľa autorského návodu, ktorý máme k dispozícií v angličtine aj češtine.  Naučíme sa pliesť nové techniky - skrátené riadky, pletenie iných očiek ako hladko a obratko, praktické zapošitie nitiek, úpravu pleteniny praním a blokovaním...

Skupinu na FB nájdete pred spustením kurzu na našej FB stránke POPLETENA. Ak ešte nie ste fanúšikom, staňte sa ním. Nájdete na nej vždy najaktuálnejšie informácie. 

NÁJDETE JU TU

Ako bude vyzerať váš sveter Jaycee?

Pliesť budeme z priadze bio priadze od ROSY GREEN WOOL - Merino d´Arles. Vzácnej priadze zo špeciálnych ovečiek, ktoré nám dávajú jemné a pri tom veľmi odolné merino. Veľmi vhodné na jarné projekty, ktoré je k dispozícií v 50 g pradienkach, s návinom 200 m, v hrúbke fingering.

Na svoj sveter budete potrebovať priadzu podľa veľkosti (uvádzaný obvod v cm je obvod hotového svetra v oblasti hrudníku):

  • S/M1/M2 (obvod hrudníku 94 - 107 cm) - 6 pradien
  • L (obvod hrudníku 115 - 124 cm) - 7 pradien
  • XL (obvod hrudníku 130 cm) - 8 pradien

PRIADZU KÚPITE TU

Dizajnový návod

Každá účastníčka KALu bude potrebovať zakúpený návod z ravelry.com, ktorý je k dispozícií aj v češtine (okrem svetových jazykov). Zakúpenie návodu bude potrebné preukázať potvrdzujúcim e-mailom po zakúpení, alebo potvrdenkou o nákupe. Ak si návod nebudete vedieť zakúpiť, radi to urobíme za vás. Cena návodu na ravelry.com je 5,50€.

NÁVOD JAYCEE

Kedy?

KAL bude prebiehať od 20.3.2021 do 20.6.2021. Priskočiť môžete kedykoľvek.  Ak však chcete pliesť od začiatku, prihlásenie a kúpu priadze je potrebne zrealizovať do 3.3.2021 (aj zrealizovaná úhrada).

Každá prihlásená a zároveň uhradená faktúra do 3.3.2021 (v tomto termíne u nás na účte) dostane od nás DARČEK - Eucalan 100 ml. Zázračný prípravok pre dokonalú bodku po upletení.

Začíname 20.03.2021

Ďalším termínom na prihlásenie je streda 17.3.2021. Ak sa do tohto termínu stihnete prihlásiť, vybrať si svoju priadzu a uhradiť faktúru, pridáte sa ku nám už 1.4.2021.

Skupina na FB je prístupná od 20.03.2021 po prihlásení a uhradení priadze a návodu 2 mesiace po pridaní do skupiny. 

Kde sa KAL koná?

Odvšadiaľ, odkiaľ máte prístup na internet.

Kto KAL vedie?

Ja, Andrea Sedlačková - Popletena. Mám bohaté skúsenosti s vedením kurzov, workshopov či KALov osobnou aj online formou.

Potrebná znalosť?

Mierne pokročilá - je potrebná znalosť pletenia hladko a obrátene. Pletenie do kruhu na kruhových ihliciach. Ak viete upliesť čiapku alebo nákrčník, zvládnete aj sveter.

Čo budete počas pletenia potrebovať?

  • vybranú priadzu 
  • zakúpený návod
  • špičky ihlíc v hrúbke 3,5 a 3,25 mm 
  • 2 lanká od 55 cm dlhých 
  • ideálne aj skrátené špičky ( 10 alebo 8 cm) 3,5 a 3,25 mm na rukávy a lanko 20 cm dlhé
  • označovače
  • ideálne aj prípravok na pranie vlny (EUCALAN máme v ponuke, nezabudnite si dokúpiť)

Ak vám ihlice, lanká, označovače či EUCALAN chýbajú, môžete u zakúpiť aj u nás.

ZAKÚPITE ICH TU

Ako sa na kurz prihlásiť?

Prihlásiť sa môžete vyplnením kontaktného formulára, ktorý sa nachádza nižšie. Následne si v e-shope vyberte svoje pradená. Ak potrebujete, doobjednať potrebné pomôcky. Svoju objednávku uhraďte vopred na účet. Ak chcete, aby sme za vás kúpili dizajnový návod, uveďte to do poznámky vo faktúre.

KAL nie je možné absolvovať z prinesenej priadze, pletenie je nutné podľa predom pripraveného počtu očiek, ktoré prepočítavam vopred podľa stanovenej priadze. Taktiež nepodporujem pletenie z priadzí, ktoré majú syntetický pôvod viac ako na 50% zloženia.

Cena KALu?

Za účasť neplatíte. Podmienkou účasti je len zakúpenie priadze a návodu. Cena priadze zodpovedá spotrebe a vašej veľkosti svetra od 51,-€ do 68,-€.

Prihláste sa

Vyplňte všetky potrebné údaje a prihláste sa. Následne si zakúpte priadzu a potrebné pomôcky v e-shope. Až následne je vaše prihlásenie platné.