KAL - pletieme spolu  šatku   Lightweight Hipster

Ďalším tohtoročným KALom, z pohodlia domova, bude práve tento! 

Upletieme si spolu perfektnú, efektnú a pri tom veľmi jednoduchú šatku od jednej z najlepších svetových dizajnériek Jiji Losatelli, ktorú nazvala "Lightweight Hipster".


Šatku budeme pliesť z jediného ručne a na túto príležitosť farbenej priadze PopletenaYarn. Vyberať si môžete až 11 farebných odtieňov ručne farbeného jemného merina.

Naučíme sa viacero pletacích techník. Ak budete mať záujem, tak za použitia dokonalých ihlíc ChiaoGoo.

Spojíme perfektný dizajn s príjemnou vlnou, ktorá sa práve na tento projekt hodí najlepšie.


Čo je KAL?

Je to tvorivé spoločné pletenie s učením sa nových techník a postupov, na konci ktorého je hotový pletený projekt. KAL prebieha prevažne online. Možno nám situácia dovolí a my sa stretneme aj osobne. Kdekoľvek, v rôznym skupinách. Každá prihlásená účastníčka dostáva prístup do FB skupiny, v ktorej sú uverejňované rady, odkazy na pomocné videá a hlavne priebeh pletenia a úspechy jednotlivých účastníčok.

Spoločne budeme pliesť podľa autorského návodu, ktorý máme k dispozícií v angličtine, za pomoci pomocných prekladov v skupine.  Naučíme sa pliesť nové techniky - ako nahodiť takýto typ šatky, ako upliesť výnimočný prekladaný lace vzor, pliesť iné typy očiek ako hladko a obratko, praktické zapošitie nitiek, úpravu pleteniny praním a blokovaním...

Skupinu na FB nájdete pred spustením kurzu na našej FB stránke POPLETENA. Ak ešte nie ste fanúšikom, staňte sa ním. Nájdete na nej vždy najaktuálnejšie informácie. 

NÁJDETE JU TU

Ako bude vyzerať vaša šatka Lightweight Hipster?

Pliesť budeme z jedného ručne a na túto príležitosť farbenej priadze PopletenaYarn. Vyberať si môžete až 11 farebných odtieňov ručne farbeného jemného merina. Veľmi vhodné na jarné projekty, ktoré je k dispozícií v 100 g pradienkach, s návinom 400 m, v hrúbke fingering. Pozor pri výbere priadze v e-shope. Iná hrúbka priadze nie je vhodná.

PRIADZU KÚPITE TU

Dizajnový návod

Každá účastníčka KALu bude potrebovať zakúpený návod z ravelry.com, ktorý je k dispozícií aj vo viacerých jazykoch. Zakúpenie návodu bude potrebné preukázať potvrdzujúcim e-mailom po zakúpení, alebo potvrdenkou o nákupe. Ak si návod nebudete vedieť zakúpiť, radi to urobíme za vás. Cena návodu na ravelry.com je 4,8,-€.

NÁVOD LIGHTWEIGHT HIPSTER

Kedy?

KAL bude prebiehať od 3.5.2021 do 30.7.2021. Priskočiť môžete kedykoľvek.  Ak však chcete pliesť od začiatku, prihlásenie a kúpu priadze je potrebne zrealizovať do 26.4.2021 (aj zrealizovaná úhrada). Počet účastníčok je limitovaný do vypredania zásob priadze PopletenaYarn.

Začíname 3.5.2021

Skupina na FB je prístupná od 2.5.2021 po prihlásení a uhradení priadze a návodu pre každú účastníčku na 30 dní od prijatia do skupiny, najneskôr do 3.6.2021.

Kde sa KAL koná?

Odvšadiaľ, odkiaľ máte prístup na internet.

Kto KAL vedie?

Ja, Andrea Sedlačková - Popletena. Mám bohaté skúsenosti s vedením kurzov, workshopov či KALov osobnou aj online formou.

Potrebná znalosť?

Začiatočník až mierne pokročilá, pokročilá - je potrebná znalosť pletenia hladko a obrátene. 

Čo budete počas pletenia potrebovať?

  • vybranú priadzu - kúpite TU
  • zakúpený návod - kúpite TU
  • špičky ihlíc v hrúbke 4,5 mm - kúpite TU
  • 1 lanko od 75 cm - kúpite TU
  • alebo ihlice 4,5 mm s pevným lankom 100 cm (na sklade dostatok pre túto príležitosť) - kúpite TU
  • označovače - kúpite TU
  • ideálne aj pomôcky na pranie a blokovanie (EUCALAN, blokovacie špendlíky, blokovaciu podložku) - kúpite TU

Využite možnosť vyskúšania najlepších ChiaoGoo ihlíc na trhu. Upleťte si šatku na 4,5 mm ihliciach s pevným dokonalým 100 cm lankom za priaznivú cenu 11,-€. Pre viac info a nákup, kliknite na fotku.


Ako sa na kurz prihlásiť?

Prihlásiť sa môžete vyplnením kontaktného formulára, ktorý sa nachádza nižšie. Následne si v e-shope vyberte svoje pradená. Ak potrebujete, doobjednať potrebné pomôcky. Svoju objednávku uhraďte vopred na účet (NIE DOBIERKA). Ak chcete, aby sme za vás kúpili dizajnový návod, uveďte to do poznámky vo faktúre. My vám následne upravíme FA o poplatok za zakúpený návod. Následne FA uhradíte.

KAL nie je možné absolvovať z prinesenej priadze, pletenie je nutné podľa predom pripraveného počtu očiek, ktoré prepočítavam vopred podľa stanovenej priadze. Taktiež nepodporujem pletenie z priadzí, ktoré majú syntetický pôvod viac ako na 50% zloženia.

Cena KALu?

Za účasť neplatíte. Podmienkou účasti je len zakúpenie priadze PopletenaYarn a návodu.

Prihláste sa

Vyplňte všetky potrebné údaje a prihláste sa. Následne si zakúpte priadzu a potrebné pomôcky v e-shope. Až následne je vaše prihlásenie platné.