KAL - pletieme pulóver KiCiKa

KiCiKa s dlhým rukávom
KiCiKa s dlhým rukávom

Pulóver alebo top či vesta? Jeden dizajnérsky návod, ktorý je radosť pliesť. Spoznajte s Popletenou osviežujúcu tvirbu japonskej dizajnérky Noriko Ichikawa. Pozývame vás na prvé spoločné pletenie novej sezóny. 


KiCiKa ako top
KiCiKa ako top

Upletieme ho z ručne farbenej PopletenaYarn alebo bio priadze od Rosy Green Wool

Je len na vás či si zvolíte pulóver s rukávmi alebo len top bez nich.

s rukávmi aj bez od Popletenej
s rukávmi aj bez od Popletenej

Popletena už pre vás uplietla a otestovala návod. Tu sú obe verzie  z ručne farbenej PoletenaYarn Merino d´Arles vo farbe Navy Blue a Rust . 

Spojíme perfektný dizajn s príjemnou vlnou, ktorá sa práve na tento projekt hodí najlepšie.


  Čo je KAL?

  Je to tvorivé spoločné pletenie s učením sa nových techník a postupov, na konci ktorého je hotový pletený projekt. KAL prebieha prevažne online. Možno nám situácia dovolí a my sa stretneme aj osobne. Kdekoľvek, v rôznym skupinách. Každá prihlásená účastníčka dostáva prístup do FB skupiny, v ktorej sú uverejňované rady, odkazy na pomocné videá a hlavne priebeh pletenia a úspechy jednotlivých účastníčok.

  Spoločne budeme pliesť podľa autorského návodu, ktorý máme k dispozícií v angličtine, ale len počas tohto KALu, budete mať k dispozícií aj pomocný preklad, ktorý pre vás uverejníme v pomocnej skupine na FB. Pomôžeme radami pri pletení. Upletieme si sedlo, ktoré nie je raglán a ani pletené do kruhu, zapošitie nitiek, úpravu pleteniny praním a blokovaním...

  Skupinu na FB nájdete pred spustením kurzu na našej FB stránke POPLETENA. Ak ešte nie ste fanúšikom, staňte sa ním. Nájdete na nej vždy najaktuálnejšie informácie. 

  SKUPINA SOM POPLETENA

  Ako bude vyzerať váš pulóver?

  Vyberte si priadzu zo 4 možností, ktoré vám ponúkame. Spotreba pradien je podľa veľkosti, ktorú budete pliesť a je uvedená v návode aj z podrobnými rozmermi pulóvra po dopletení, opraní a vysušení.  

  Približná spotreba s dlhým rukávom: S - 3 pradená, M - 3 až 3,5 pradená, L/XL - 3,5 až 4 pradená

  Približná spotreba bezrukávová: S - 2,5 pradená, M - 3 pradená, L/XL - 3,5 až 4 pradená


POZOR, CEZ TIEO LINKY SI NEBJEDNÁVAJTE! Ak sa chcete zúčastniť KALu, tak si svoju priadzu objednajte až po kliknutí na odkaz, ktorý je uvedený nižšie.

Dizajnový návod

Každá účastníčka KALu bude potrebovať zakúpený návod z ravelry.com. Zakúpenie návodu bude potrebné preukázať potvrdzujúcim e-mailom po zakúpení, alebo potvrdenkou o nákupe. Ak si návod nebudete vedieť zakúpiť, radi to urobíme za vás. Cena návodu na ravelry.com je 5,90€.

NÁVOD KiCiKa

Kedy?

KAL bude prebiehať od 30.3.2023 do 30.5.2023. Priskočiť môžete kedykoľvek. Začať môžete ihneď ako od nás obdržíte balíček s vybranou priadzou.

POZOR ZMENA! Pre vás, ktoré si nebudete isté, budete chcieť poradiť, tak v piatok  14.4.2023 od 17,00 do 20,00 budeme pre Vás k dispozícií na workshope (Komunitný Point RADNICA, Radničné námestie, Pezinok). Počas workshopu si spolu KiCiKa pulóver či top nahodíme a ukážeme ako na pletenie sedla. Cena workshopu pre prihlásené účastníčky je 10,-€

Skupina na FB je prístupná od 30.3.2023 po prihlásení a uhradení priadze a návodu 60 dní po pridaní do skupiny. Info o spustení nájdete v trvalej skupine stránky SOM POPLETENA. 

Kde sa KAL koná?

Odvšadiaľ, odkiaľ máte prístup na internet.

Kto KAL vedie?

Ja, Andrea Sedlačková - Popletena. Mám bohaté skúsenosti s vedením kurzov, workshopov či KALov osobnou aj online formou.

Potrebná znalosť?

Mierne pokročilá až pokročilá - je potrebná znalosť pletenia hladko a obrátene. Pletenie do kruhu na kruhových ihliciach. Potrebná je schopnosť pliesť podľa návodu. 

Čo budete počas pletenia potrebovať?

 • vybranú priadzu 
 • zakúpený návod
 • špičky ihlíc v hrúbke 3,75  mm (hrúbka priadze SPORT) alebo 3,5 mm (hrúbka priadze fingering)
 • 2 lanká od 55 cm dlhých 
 • v prípade pletenia verzie aj s rukávmi, skrátené špičky ihlíc (10 či 8 cm) a krátke lanko 20 cm dlhé
 • označovače
 • ideálne aj prípravok na pranie vlny (EUCALAN máme v ponuke, nezabudnite si dokúpiť)

Ak vám ihlice, lanká, označovače či EUCALAN chýbajú, môžete u zakúpiť aj u nás.

ZAKÚPITE ICH TU

Ako sa na kurz prihlásiť?

Prihlásiť sa môžete vyplnením kontaktného formulára, ktorý sa nachádza nižšie. Následne si v e-shope vyberte svoje pradená. Ak potrebujete, doobjednať potrebné pomôcky. Svoju objednávku uhraďte vopred na účet (NIE DOBIERKA). Ak chcete, aby sme za vás kúpili dizajnový návod, uveďte to do poznámky vo faktúre.

KAL nie je možné absolvovať z prinesenej priadze, pletenie je nutné podľa predom pripraveného počtu očiek, ktoré prepočítavam vopred podľa stanovenej priadze. Taktiež nepodporujem pletenie z priadzí, ktoré majú syntetický pôvod viac ako na 50% zloženia.

Cena KALu?

Za účasť neplatíte. Podmienkou účasti je len zakúpenie priadze (minimálne 3 x 100 g, resp. 6 x 50 g) a návodu (alebo sa preukázať osobnou kúpou návodu - potvrdenie o nákupe z ravelry.com). Cena priadze zodpovedá spotrebe a vašej veľkosti pulóvra KiCiKa od 57 €.

Po vyplnení prihlasovacieho formuláru si svoju priadzu objednajte tu:

PRIADZA NA KiCiKa


Prihláste sa

Vyplňte všetky potrebné údaje a prihláste sa. Následne si zakúpte priadzu a potrebné pomôcky v e-shope. Až následne je vaše prihlásenie platné.