KAL - pletieme spolu   šatku SOME ME TIME

Jeseň u Popletenej patrí dizajnérke Joji Locatelli!

Upletieme si spolu efektnú šatku SOME ME TIME s krásnym čipkovým vzorom. Ten vyzerá náročne, ale opak je pravdou. Doslova relaxačné pletenie ktoré poteší aj menej skúsené pletiarky. 


Šatku si upletieme aj z ručne farbenej PopletenaYarn, ktorú sme pre vás špeciálne na KAL zafarbili.

Na výber budete mať aj z priadzí od Rosy Green Wool - Cheeky Merino Joy

Naučíme sa viacero pletacích techník. Ak budete mať záujem, tak za použitia dokonalých ihlíc ChiaoGoo.

Spojíme perfektný dizajn s príjemnou vlnou, ktorá sa práve na tento projekt hodí najlepšie.


Čo je KAL?

Je to tvorivé spoločné pletenie s učením sa nových techník a postupov, na konci ktorého je hotový pletený projekt. KAL prebieha prevažne online. Možno nám situácia dovolí a my sa stretneme aj osobne. Kdekoľvek, v rôznym skupinách. Každá prihlásená účastníčka dostáva prístup do FB skupiny, v ktorej sú uverejňované rady, odkazy na pomocné videá a hlavne priebeh pletenia a úspechy jednotlivých účastníčok.

Spoločne budeme pliesť podľa autorského návodu (originálne v angličtine), jedine pre vás a za súhlasu dizajnérky, preloženého do slovenčiny.  Určite sa naučíme (alebo si pripomeniete) ako upliesť úvod trojuholníkovej šatky, ukážeme si kde a ako hľadať anglické skratky návodov, ako ukončovať šatku , aby okraj bol pružný, úpravu pleteniny praním a blokovaním...

Skupinu na FB nájdete pred spustením kurzu na našej FB stránke POPLETENA. Ak ešte nie ste fanúšikom, staňte sa ním. Nájdete na nej vždy najaktuálnejšie informácie. 

NÁJDETE JU TU

Ako bude vyzerať šatka SOME ME TIME?

Na výber budete mať 4 druhy priadze v mnohých farebných odtieňoch a v 2 hrúbkach. Návod je koncipovaný tak, že si šatku môžete upliesť v rôznych hrúbkach priadzí. Je len na vás akú veľkú a ako hrubú šatku chcete nosiť. Pri našom spoločnom pletení si môžete vybrať pradienka v hrúbke FINGERING a SPORT.  Z oboch druhov na svoju šatku spotrebujete 2 pradená (2 x 100g)

 • MELANGE PopletenaYarn - 4 farebné varianty speckled na prirodzenom šedom melanžovom základe v hrúbke SPORT
 • CHEEKY MERINO JOY od Rosy Green WOOL - celé spektrum farebností v hrúbke SPORT - aj farebnosť, ktorá nie je na sklade - NEDOSTUPNÉ (bolo možné objednať do 14.11.2021)
 • BAMBOO PopletenaYarn - 6 farebných variant v hrúbke FINGERING
 • TWEED PoletenaYarn - 7 farebných variánt v hrúbke FINGERING

Dizajnový návod

Každá účastníčka KALu bude potrebovať zakúpený návod z ravelry.com, ktorý je k dispozícií v angličtine. Zakúpenie návodu bude potrebné preukázať potvrdzujúcim e-mailom po zakúpení, alebo potvrdenkou o nákupe. Potvrdenie o nákupe zasielajte na adresu andrea.popletena@gmail.com (do predmetu e-mailu SAME ME TIME).

Ak si návod nebudete vedieť zakúpiť, radi to urobíme za vás. Cena návodu na ravelry.com je 4,80,-€. Po vstupe do pomocnej skupiny dostanete k dispozícií aj návod v slovenčine.

NÁVOD SOME ME TIME

Kedy?

KAL bude prebiehať od 19.11.2021 do 19.1.2022. Prihlásenie a priadzu je potrebné zakúpiť do 14.11.2021 (do tohto termínu je potrebné aj KAL uhradiť), alebo do vypredania priadze vhodnej na KAL, najneskôr do 15.12.2021. Počet účastníčok je limitovaný do vypredania zásob priadze PopletenaYarn. 

Začíname 19.11.2021

Skupina na FB je prístupná od 19.11.2021 po prihlásení a uhradení priadze a návodu pre každú účastníčku na 60 dní od prijatia do skupiny, najneskôr do 19.1.2022.

Kde sa KAL koná?

Odvšadiaľ, odkiaľ máte prístup na internet.

Kto KAL vedie?

Ja, Andrea Sedlačková - Popletena. Mám bohaté skúsenosti s vedením kurzov, workshopov či KALov osobnou aj online formou.

Potrebná znalosť?

Mierne pokročilá - je potrebná znalosť pletenia hladko a obrátene, schopnosť pliesť podľa riadkovho návodu.

Čo budete počas pletenia potrebovať?

 • vybranú priadzu - 2 pradená
 • zakúpený návod (alebo ho kúpime za vás)
 • špičky ihlíc v hrúbke 3,75 mm (Tweed PopletenaYarn) alebo 4 mm (Melange PopletenaYarn, Bamboo PopletenaYarn, Cheeky Merino Joy)
 • 2 lanká - kratšie od 55 cm a dlhšie od 93 cm
 • označovače
 • ideálne aj prípravok na pranie vlny (EUCALAN máme v ponuke, nezabudnite si dokúpiť)
 • ideálne aj pomôcky na pranie a blokovanie (EUCALAN, blokovacie špendlíky, blokovaciu podložku) - kúpite TU

Ak vám ihlice, lanká, označovače či EUCALAN chýbajú, môžete u zakúpiť aj u nás.

ZAKÚPITE ICH TU


Ako sa na kurz prihlásiť?

Prihlásiť sa môžete vyplnením kontaktného formulára, ktorý sa nachádza nižšie. Následne si v e-shope vyberte svoje pradienka a ak chcete, tak aj poplatok za návod. Ak potrebujete, doobjednať potrebné pomôcky. Svoju objednávku uhraďte vopred na účet (NIE DOBIERKA)

KAL nie je možné absolvovať z prinesenej priadze, pletenie je nutné podľa predom pripraveného počtu očiek, ktoré prepočítavam vopred podľa stanovenej priadze. Taktiež nepodporujem pletenie z priadzí, ktoré majú syntetický pôvod viac ako na 50% zloženia.

Cena KALu?

Za účasť neplatíte. Podmienkou účasti je len zakúpenie priadze a návodu. Vyplňte formulár nižšie a následne si svoju priadzu na KAL objednajte podľa vybranej priadze kliknite na jeden z odkazov:

Prihláste sa

Vyplňte všetky potrebné údaje a prihláste sa. Následne si zakúpte priadzu a potrebné pomôcky v e-shope. Až následne je vaše prihlásenie platné.