KAL - pletieme spolu   pulóver CHARLES  V-neck

Ďalším tohtoročným KALom, z pohodlia domova, bude práve tento! 

Upletieme si spolu perfektný, jednoduchý a pri tom efektný V-čkový pulóver "CHARLES" V-neck" od jednej z najlepších svetových dizajnériek Joji Locatelli.


Pulóver si upletieme z ručne farbenej PopletenaYarn, ktorú pre vás špeciálne na KAL zafarbíme.

Dvojvláknové pletenie je v súčasnosti medzi dizajnérmi aj samotnými pletiarkami veľmi obľúbené. Aj Popletenu baví toto veselé a rýchle spojenie priadzí. Poďte si ho s nami vyskúšať!

Naučíme sa viacero pletacích techník. Ak budete mať záujem, tak za použitia dokonalých ihlíc ChiaoGoo.

Spojíme perfektný dizajn s príjemnou vlnou, ktorá sa práve na tento projekt hodí najlepšie.


Čo je KAL?

Je to tvorivé spoločné pletenie s učením sa nových techník a postupov, na konci ktorého je hotový pletený projekt. KAL prebieha prevažne online. Možno nám situácia dovolí a my sa stretneme aj osobne. Kdekoľvek, v rôznym skupinách. Každá prihlásená účastníčka dostáva prístup do FB skupiny, v ktorej sú uverejňované rady, odkazy na pomocné videá a hlavne priebeh pletenia a úspechy jednotlivých účastníčok.

Spoločne budeme pliesť podľa autorského návodu (originálne v angličtine), jedine pre vás a za súhlasu dizajnérky, preloženého do slovenčiny.  Naučíme sa pliesť nové techniky - skrátené riadky, priberanie očiek, napletanie rukávov.  praktické zapošitie nitiek, úpravu pleteniny praním a blokovaním...

Skupinu na FB nájdete pred spustením kurzu na našej FB stránke POPLETENA. Ak ešte nie ste fanúšikom, staňte sa ním. Nájdete na nej vždy najaktuálnejšie informácie. 

NÁJDETE JU TU

Ako bude vyzerať vaša pulóver CHARLES V-neck?

Pliesť budeme z dvoch druhov priadze, držanej súčasne, ručne a na túto príležitosť farbenej priadze PopletenaYarn. Zafarbíme pre vás 6 odtieňov základnej priadze - dokonalého a osvedčeného merina s prírodným bambusom a taktiež 6 odtieňov jemného mohéru na hodvábnom vlákne. Vyberať si tak môžete z veľkého množstva farebných kombinácií, lebo pri tomto druhu pletenia sa fantázii medze nekladú. 

Okej farby bude váš CHARLES V-neck?

Jednej farebnosti bude základná priadza (merino s bambusom) a druhej farebnosti mohér (priadza s jemným chĺpkom). Môžete si vybrať priadze rovnakej farby, alebo aj rozdielne. Nebojte sa kombinácií. Výborne vyzerá aj OLD PINK s CREMA či SILVER. Taktiež GREEN s OLD PINK a pod. Nebojte sa experimentovať :-)

Dizajnový návod

Každá účastníčka KALu bude potrebovať zakúpený návod z ravelry.com, ktorý je k dispozícií v angličtine. Zakúpenie návodu bude potrebné preukázať potvrdzujúcim e-mailom po zakúpení, alebo potvrdenkou o nákupe. Ak si návod nebudete vedieť zakúpiť, radi to urobíme za vás. Cena návodu na ravelry.com je 5,50,-€. Po vstupe do pomocnej skupiny dostanete k dispozícií aj návod v slovenčine.

NÁVOD CHARLES V-Neck

Kedy?

KAL bude prebiehať od 1.10.2021 do 15.12.2021. Prihlásenie a priadzu je potrebné zakúpiť do 15.9.2021 (do tohto termínu je potrebné aj KAL uhradiť). Počet účastníčok je limitovaný do vypredania zásob priadze PopletenaYarn. Priadzu farbíme na objednávku.

Začíname 1.10.2021

Skupina na FB je prístupná od 1.10.2021 po prihlásení a uhradení priadze a návodu pre každú účastníčku na 70 dní od prijatia do skupiny, najneskôr do 15.12.2021.

Kde sa KAL koná?

Odvšadiaľ, odkiaľ máte prístup na internet.

Kto KAL vedie?

Ja, Andrea Sedlačková - Popletena. Mám bohaté skúsenosti s vedením kurzov, workshopov či KALov osobnou aj online formou.

Potrebná znalosť?

Mierne pokročilá - je potrebná znalosť pletenia hladko a obrátene do kruhu (skúsenosť s pletením čiapok, tunelov, pulóvrov).

Koľko priadze budete potrebovať?

 • veľkosť XS - obvod po upletení (prsia) 94 cm - 2 + 2 pradená - 75,60,-€
 • veľkosť S - obvod po upletení (prsia) 104 cm -  2 + 2 pradená - 75,60,-€
 • veľkosť M - obvod po upletení (prsia) 114 cm - 2 + 2 pradená - 75,60,-€
 • veľkosť L - obvod po upletení (prsia) 124 cm - 3 + 3 pradená - 113,60,-€
 • veľkosť XL - obvod po upletení (prsia) 134 cm - 3 + 3 pradená - 113,60,-€

Pulóver je dizajnovaný ako oversize. Svoju veľkosť si vyberajte podľa odmerania v oblasti hrudníku s prirátaním naviac 10 až 20 cm.

Čo budete počas pletenia potrebovať?

 • vybranú priadzu
 • zakúpený návod
 • špičky ihlíc v hrúbke 3,75 mm a 4,5 mm
 • 2 lanká od 55 cm dlhých
 • ideálne aj skrátené špičky ( 10 alebo 8 cm) 3,75 mm a 4,5 mm na rukávy a lanko 20 cm dlhé
 • označovače
 • ideálne aj prípravok na pranie vlny (EUCALAN máme v ponuke, nezabudnite si dokúpiť)
 • ideálne aj pomôcky na pranie a blokovanie (EUCALAN, blokovacie špendlíky, blokovaciu podložku) - kúpite TU

Ak vám ihlice, lanká, označovače či EUCALAN chýbajú, môžete u zakúpiť aj u nás.

ZAKÚPITE ICH TU


Ako sa na kurz prihlásiť?

Prihlásiť sa môžete vyplnením kontaktného formulára, ktorý sa nachádza nižšie. Následne si v e-shope vyberte svoje množstvo pradienok a ak chcete, tak aj poplatok za návod. Ak potrebujete, doobjednať potrebné pomôcky. Svoju objednávku uhraďte vopred na účet (NIE DOBIERKA)

KAL nie je možné absolvovať z prinesenej priadze, pletenie je nutné podľa predom pripraveného počtu očiek, ktoré prepočítavam vopred podľa stanovenej priadze. Taktiež nepodporujem pletenie z priadzí, ktoré majú syntetický pôvod viac ako na 50% zloženia.

Cena KALu?

Za účasť neplatíte. Podmienkou účasti je len zakúpenie priadze PopletenaYarn a návodu. Vyplňte formulár nižšie a následne si svoju priadzu na KAL objednajte KLIKNUTÍM SEM

Prihláste sa

Vyplňte všetky potrebné údaje a prihláste sa. Následne si zakúpte priadzu a potrebné pomôcky v e-shope. Až následne je vaše prihlásenie platné.