Popletena

LYKKE - Make Happy! Novinka u Popletenej

07.11.2019

Tvorenie je radosť a LYKKE sa narodila z radosti pre tvorenie s priadzou. Popletena po nej pokukovala, ihlice vyskúšala a už ich máme aj v ponuke!

Tieto krásne kúsky dreva dostali svoje meno podľa nórskeho slova lykke - šťastie.  LYKKE Crafts tak spojilo radosť pre prácu s priadzou, vysokokvalitnými materiálmi a premysleným dizajnom. Narodili sa trvanlivé pletacie ihlice a háčiky pre naše radostné tvorenie.

LYKKE ihlice a háčiky sú jedným slovom a na prvý pohľad KRÁSNE. Nedajte sa však zmiasť, nie sú len krásne. O tom sa Popletena presvedčila už pri viacerých projektoch. 

Ihlice a háčiky sú ručne vyrobené a zostavené v malebnej oblasti Káthmandu v Nepále. Sú výrobné remeselne bez využitia priemyselnej automatizovanej výroby. Sú dielkom skúseného a elegantného ľudského dotyku  zručných nepálskych remeselníkov. Dopyt po LYKKE rastie a vďaka tomu  rastie aj táto komunita kvalifikovaných pracovníkov, ktorá rozširuje výrobnú kapacitu.

Popletena je rada a hrdá, že má v ponuke značku, ktorá je nielen známkou kvality, ale aj podporuje rast a rozvoj miestnej ekonomiky v Nepále. LYKKE Crafts a my ako používatelia ihlíc a háčikov, prispievame ku zvyšovaniu životnej úrovne v komunite remeselníkov a ich rodín.

LYKKE nie sú len krásne, sú nápomocné a naozaj kvalitné. Prečo?

Ihlice a háčiky sú vyrobené zo odolného brezového naplaveninového dreva, sú veľmi hladké a ľahké. Povrch je upravený lamináciou do vysokého lesku a veľkej odolnosti. Samozrejmosťou je naozaj krásny vzhľad dreva v troch farebných odtieňoch - Driftwood, INDIGO a UMBER. Sú to naozajstné modelky z pomedzi iných značiek!


Vďaka prírodnému drevu v prekrásnych farbách majú hrejivý charakter, sú veľmi ľahké. Sú potešením pre vaše oči, znásobia vašu radosť z tvorenia.

Všetky ihlice a háčiky LYKKE majú na kovových krúžkoch leptané americké a metrické veľkosti, aby sa zaistila dlhodobá čitateľnosť, vďaka čomu nepotrebujete merače ihlíc. Sú dostupné ako sólo ihlice a háčiky s vymeniteľnými aj pevnými lankami. V rôznych dĺžkach pletacích špičiek a ku nim viacero veľkostí laniek. Taktiež v obrovskej ponuke kompletných sád.

Čo na nich oceňuje Popletena najviac?

Sú drevené, tie má Popletena rada. LYKKE má najlepšie konštruovaný prechod od špičky ku vymeniteľnému lanku. Tento plynulý prechod je úžasným benefitom, ak pletiete náročnejšie vzory, hlavne pri šatkách či iných na techniku vzorovania náročných projektov.  Priadza tak v spojoch nezasekáva. Špičky ihlíc LYKKE sa netupia používaním, nehrozí poškodenie dreva. Povrch je lesklý, priadza sa po nich ideálne kĺže. Sú to ľahké a teplé drevené ihlice, s luxusným spojením špičky a lanka. Pevnosťou sú ako kovové ihlice najkvalitnejšieho vyhotovenia. Dovolím si ich prirovnať priamo ku ChiaoGoo kovovým špičkám. 

Lanká LYKKE nie sú až natoľko úžasné ako je to pri ChiaoGoo (sú však aj nepomerne lacnejšie!), avšak sú oveľa kvalitnejšie ako KnitPro (rovnaká cenová hladina). Popletenej vyhovuje spojenie lanka so špičkou. Lanká sa po naskrutkovaní za použitia skrutkovacej ihly neuvoľňujú. A to doslovne! Je to prvá značka, vyskúšaná Popletenou, ktorá tento večný problém uvoľňujúcich sa laniek vyriešila.

Popletena vám postupne prinesie svoj pohľad aj na háčiky a háčkovacie sady LYKKE. Taktiež na ponožkové ihlice, ktoré prvé pribudnú do arzenálu pomôcok Popletenej.

LYKKE má obrovskú ponuku a skvele vyskladané sady, ktoré ocení tvorilka začiatočníčka a aj tá, pre ktorú je pletenie či háčkovanie každodennou zábavou či prácou. 

Sady sú uložené vo veľmi pekných a praktických púzdrach z vegánskej kože alebo pevného canvasu. LYKKE nepoužíva žiadne prírodné kože. Takže sa potešia aj tvorilky, pre ktoré je dôležité, aby pre nás netrpeli zvieratá.

V ponuke LYKKE nájdete:

  • pevné kruhové ihlice s lankami
  • samostatné špičky od 3,25 mm do 12 mm hrúbky v dĺžkach 9, 13 a 15 cm
  • lanká ku špičkám od 40 cm do 150 cm
  • komplexné sady ihlíc v 9 cm, 13 cm dĺžkach, jednu sadu v kombinácií 9, 13 a 15 cm špičiek
  • ponožkové ihlice v sadách aj samostatne
  • samostatné háčiky a sady háčikov
  • sadu tuniských háčikov
  • klasické dlhé ihlice samostatne aj v sadách

A to všetko v troch farebnostiach Driftwood, INDIGO a UMBER

Plánujeme postupne zaradíme takmer celý sortiment. Už teraz si môžete vybrať svoju sadu vymeniteľných ihlíc. Pribudnú aj samostatné špičky a lanká. Hľadajte TU


Popletena