Nielen na ponožky PERFECT

13.09.2019

Ďalšou novinkou sezóny, ktorá patrí do skupiny "Klbiek odinakiaľ" je nezničiteľná priadza PERFECT od Sandnes Garn. Nórskeho výrobcu vlniek, ktorý na výrobu používa lokálne vlny, z domácich nórskych ovečiek a taktiež aj alpaku z prirodzených zdrojov.

Vlnka z nórskych oviec je mäkká a najmenej "pichľavá". PERFECT je dokonalá kombinácia vlny a nylónu v hrúbke DK/worsted. Perfektne sa pletie a ešte lepšie nosí. Sandnes Garn ju ponúka ako modernú ponožkovú priadzu, avšak Popletena ju do ponuky zaradila ako vlnku, ktorú odporúča nielen na pletenie ponožiek, ale aj čiapok, nákrčníkov, rukavíc a pulóvrov či svetrov. Má ideálne termoregulačné vlastnosti a dokonalú dávku elasticity vďaka nylonu. Perfect ocenia aj lyžiari, turisti či inak aktívni nositelia pleteniniek z nej vytvorenej. Vlnka z ovečiek je mäkká a nedráždivá. 

Sandnes Garn PERFECT v nových odtieňoch zafarbil tak, že vyzerajú ako ručne farbené v dlhých farebných prechodoch. Ponúka aj sýte moderné a nevtieravé odtiene bez rušivých odleskov.

V ponuke máme celú škálu 19 farieb. Vlnka je dodávaná v 50 g klbkách a my ju pre vás máme za 4,50,- € za klbko pri plnofarebných odtieňoch a 5,- € za klbko pri s farebnými prechodmi.

Popletena už plietla čiapku, ktorú vám spolu s vlnkou ponúkne v slovenskom návode. Vrele odporúča. Na upletenie budete potrebovať len 2 klbká. 

Svoje klbká PERFECT si môžete objednať TU

19 perfektých odtieňov PERFECT 

Inšpirácia od Popletenej

Popletena