Popletena

Nielen na ponožky PERFECT

13.09.2019

Ďalšou novinkou sezóny, ktorá patrí do skupiny "Klbiek odinakiaľ" je nezničiteľná priadza PERFECT od Sandnes Garn. Nórskeho výrobcu vlniek, ktorý na výrobu používa lokálne vlny, z domácich nórskych ovečiek a taktiež aj alpaku z prirodzených zdrojov.

Vlnka z nórskych oviec je mäkká a najmenej "pichľavá". PERFECT je dokonalá kombinácia vlny a nylónu v hrúbke DK/worsted. Perfektne sa pletie a ešte lepšie nosí. Sandnes Garn ju ponúka ako modernú ponožkovú priadzu, avšak Popletena ju do ponuky zaradila ako vlnku, ktorú odporúča nielen na pletenie ponožiek, ale aj čiapok, nákrčníkov, rukavíc a pulóvrov či svetrov. Má ideálne termoregulačné vlastnosti a dokonalú dávku elasticity vďaka nylonu. Perfect ocenia aj lyžiari, turisti či inak aktívni nositelia pleteniniek z nej vytvorenej. Vlnka z ovečiek je mäkká a nedráždivá. 

Sandnes Garn PERFECT v nových odtieňoch zafarbil tak, že vyzerajú ako ručne farbené v dlhých farebných prechodoch. Ponúka aj sýte moderné a nevtieravé odtiene bez rušivých odleskov.

V ponuke máme celú škálu 19 farieb. Vlnka je dodávaná v 50 g klbkách a my ju pre vás máme za 4,50,- € za klbko pri plnofarebných odtieňoch a 5,- € za klbko pri s farebnými prechodmi.

Popletena už plietla čiapku, ktorú vám spolu s vlnkou ponúkne v slovenskom návode. Vrele odporúča. Na upletenie budete potrebovať len 2 klbká. 

Svoje klbká PERFECT si môžete objednať TU

19 perfektých odtieňov PERFECT 

Inšpirácia od Popletenej

Popletena