Popletena

Nová chlpatá novinka CUSI v ponuke

14.01.2019

Popletena má rada chlpaté, dvojvláknové pletenie. Ale ešte radšej má zvieratká, ktoré nám vlnku dávajú a pri používaní mohéru je sporné, akým spôsobom bol získaný. Okrem ručne farbeného z kontrolovaného zdroja, nikdy neviete akým spôsobom boli zvieratá česané a chované. Mohér sa nezískava strihaním, ale česaním. Ak je mohér z fariem, ktorým na humánnom zaobchádzaní s kozičkami nezáleží, nechceme ho!
Preto zaraďujeme do ponuky chlpatú náhradu zo srsti peruánskych alpák od renomovanej nemeckej značky LAMANA. Sú chované v prirodzenom prostredí a srsť je strihaná. Alpaka je sociálne zvieratko, vyžadujúce dobre zaobchádzanie, preto je chovaná tak ako my chceme. Vlnka je prekrásna, trvácna a v prekrásnych odtieňoch. Tvorilky si budú môcť vybrať z 24 dobre kombinovateľných odtieňov.

CUSI je brúsená baby peruánska alpaka v hrúbke fingering, ktorá je veľmi tenká a ľahká chlpatým vzhľadom. Je obzvlášť vhodná na pletenie ľahkých doplnkov, svetrov, pulóvrov v modernom štýle vintage. Obzvlášť vhodná na pletenie dvojvláknovo v spojení s inou priadzou v hrúbke fingering, sport či DK. Ekologická adekvátna náhrada mohérovej priadze. 

Pre viac info a objednávky kliknite tu

Dobrá správa pre nás všetkých je, že postupne zaradíme čoraz viac vlniek tejto značky.

Prečo práve LAMANA?

LAMANA je mladá vlnená a módna značka založená v roku 2010 v Bielefelde v Nemecku. Spája kvalitné priadze s moderným dizajnom.

Inšpirovaná láskou pre ručné pletenie, vlnu a módu sa najprv špecializovala na exkluzívne peruánske priadze. V priebehu vývoja úspešných kolekcii bola rozšírená o spoluprácu s vybranými pradiarňami v Taliansku.

Pri výrobe priadzí LAMANA je kladený veľký dôraz na pôvod vlny, podmienky chovu a ďalšie spracovanie a farbenie použitých vlákien. Pre značku je dôležitý fair trade prístup k ľuďom a udržateľnosť materiálu v súvislosti s ochranou životného prostredia. Všetky aspekty majitelia značky pravidelne overujú osobnými návštevami u starostlivo vybraných dodávateľov vlny a priadze, taktiež v spracovateľských podnikoch.

LAMANA uznáva tie isté princípy ako Popletena, preto bolo len otázkou času, kedy vám ju predstavíme a postupne prinesieme na slovenský trh.

Dúfame, že sa bude páčiť aj vám tak veľmi ako zaujala Popletenu.

Prajem vám veľa príjemných chvíľok pri pletení.

Andrea Popletena


Popletena