Popletena

SUNDAY od Sandnes Garn - novinka v ponuke

27.11.2019

Poznáte dánsku dizajnérku Mette, ktorá tvorí svoje dizajny pod značkou PetiteKnit?

Mette je mladá mamina, výborná pletiarka a tvorkyňa dizajnov pre naozajstných začiatočníkov až pre pokročilých tvorcov pletených odevov a doplnkov. Tvorí a jej prehľadné návody nájdete ak chcete upliesť čiapočku pre bábätko, svetrík pre malú slečnu, niečo pre dámu a aj trošku z pánskych modelov. Teda pre celú rodinu...

PetiteKnit sa vyznačuje hlavne modelmi, ktoré sú pletené z prírodných materiálov. Mette spája pevnú priadzu s chlpatou mohérovou priadzou. Je nielen nápaditá, ale aj jedinečná a nezameniteľná medzi ostatnými dizajnérmi. Jej návody nájdete v ponuke ravelry.com TU

Prečo vám o nej píšem, keď chcem predstaviť novinku v ponuke Sandnes Garn?

Nuž, práve Sandnes Garn vytvoril pre PetiteKnit priadzu SUNDAY, ktorá tvorí základ pletených modelov Mette. Tá spája toto úžasné merinko so Silk Mohair vlnkou od Sandnes Garn vo svojich pleteninách. My vám radi priadzu SUNDAY prinesieme v stálej ponuke e-shopu popletenayarn.shop.

O SUNDAY...

SUNDAY je perfektná základná priadza, tenká merino vlna, bez úpravy superwash. Síce ju budeme prať ručne, avšak zostane dlho pekná, nehrozí žmolkovatenie. Môže byť pletená samostatne alebo ako sme vyššie písali, pri použití druhej priadze mohéru na hodvábnom vlákne či s brúsenou alpakou. Priadza je dokonalé jemná a vhodná aj na pletenie pre novorodencov, malé či väčšie deti a aj citlivých dospelákov. 

SUNDAY ponúkame v kompletnej farebnej palete 12 atraktívnych farieb, navrhnutých priamo v spolupráci s PetiteKnit.

SUNDAY PetiteKnitt od Sandnes Garn je 100% merino, pochádzajúce z Uruguaja od ovečiek, ktoré sú chované prirodzene, bez týrania, bez mulesingu. Preto je táto vlnka pre Popletenu mimoriadne zaujímavá a sama sa teší na jej používanie.

SUNDAY ponúkame v 50 g klbkách, v hrúbke light fingering. Návin na klbko je 235 m, odporúčaná hrúbka ihlíc (pri pletení samostatne) 3 mm. Ak pletiete s mohérom či alpakou, tak odporúčame v súlade s návodom urobiť skúšku očiek. Ihlice o 4,5 do 5,5 mm. 

SUNDAY si môžete kúpiť v predpredaji TU

Popletena