Online kurz - Pletieme kardigan GLOAM


Budeme pliesť spolu, ale každá v pohodlí domova! Novinkou bude aj jeden osobný workshop, súčasť kurzu, pre tie z vás, ktoré zvládnete pokročilejší spôsob pletenia podľa Popletenej. Pridajte sa!

Ďalší kurz, online workshop, pre všetky tvorilky, ktoré to ku nám nemajú ďaleko a aj pre vás všetky ostatné, vzdialené desiatky až stovky kilometrov.

Budeme sa opäť učiť, lebo po prvý krát sme si pre vás pripravili kardigan, ktorý je využiteľný počas celého roka, jeho dizajn je nadčasový a váš šatník bude zdobiť dlhé roky. Kardigan, ktorý budete mať rýchlo upletený!

Pletenie vhodné pre všetky doterajšie účastníčky našich kurzov a workshopov a aj pre vás, ktoré ste to ešte s nami neskúsili, ale chcete sa naučiť čosi nové alebo si upliesť prvý väčší kúsok.

Spoločne budeme pliesť super zaujímavý a perfektne vyzerajúcu dizajnový kardigan GLOAM by Caitlin Hunter.

Budeme pliesť opäť podľa návodu zverejneného na raverly.com. Nájdete ho TU

Ako bude vyzerať váš GLOAM?

Pliesť budeme z ručne farbenej PopletenaYarn v hrúbke DK, ktorú pre vás a na tento projekt špeciálne zafarbíme v mäkkulinkom zložení, ktoré nebude obťažovať ani najcitlivejšiu pokožku a pri tom priadzi, ktorá je trvácna a nežmolkujúca sa pri správnom ošetrovaní - 85% merino a 15% nylon.

Váš kardigan bude neopakovateľný a vo farebnosti, ktorá podčiarkne nádherný vzor, ktorým je tento dizajn charakteristický.

Na tento TOP budeme potrebovať :

  • veľkosti XS, S a M - 5 pradien
  • veľkosti L až XL - 6 pradien

Farebnosť si vyberajte nižšie a svoju voľbu potvrďte v odpovednom - prihlasovacom formulári po prečítaní.

Čo je online kurz?

Je to tvorivé spoločné pletenie s učením sa nových techník a postupov, na konci ktorého je hotový pletený projekt. Kurz prebieha hlavne online. Každá prihlásená účastníčka dostáva prístup do FB skupiny, v ktorej sú uverejňované videá a postupy, podľa ktorých je tvorený projekt.

Spoločne budeme pliesť podľa návodu dizajnérky - kardigan je tvorený aj zo skrátených riadkov, pletení do kruhu aj naplocho (tam aj naspäť). Vzor je vytváraný len pomocou striedania hladkých a obrátených očiek. Naučíme sa naberať očká a dopletať časti v jednom kuse a taktiež zošívať neviditeľne. Tie odvážnejšie z vás sú svoj GLOAM upletú v celku, bez potreby zošívania. Samozrejmou bodkou je záverečná úprava praním a blokovaním. Nemusíte sa tak obávať cudzojazyčného návodu!

Do skupiny sa prihláste po vypísaní prihlášky na kurz a objednaní svojej vlnky. Skupinu nájdete po kliknutí SEM

Kedy?

Prihlásenie, výber svojej farebnosti a úhrada kurzu do 30.8.2020

Začíname 30.9.2020

Workshop je prístupný od 30.9.2020 po prihlásení a uhradení. Všetky pomocné videá a pomocné preklady ku návodu sú prístupné pre účastníka počas 8 týždňov od úhrady.

Kde sa kurz koná?

Odvšadiaľ, odkiaľ máte prístup na internet.

Workshop pre okročilých!

V úvode si môžete zvoliť, či budete postupovať podľa návodu autorky a GLOAM si upletiete z dielov a následne zošijete neviditeľnou technikou. Alebo sa rozhodnete upliesť si ho v celku podľa Popletenej, ktorá vás to rada naučí na osobnom workshope. Workshop sa bude konať v začiatkom októbra po vzájomnom dohovore v Pezinku. Cena za workshop je 10€.

Kto kurzu vedie?

Ja, Andrea Sedlačková - Popletena. Mám bohaté skúsenosti s vedením kurzov, workshopov či KALov osobnou aj online formou.

Cena kurzu?

Balíček 5 pradien (XS - M) - 99,-€

Balíček 6 pradien (L - XL) - 119,-€

ZAKÚPITE SI ICH TU

V cene je zarátaná len ručne farbená priadza PopletenaYarn a návod. Poplatok za kurz je nateraz 0€!

V cene nie sú zarátané poplatky za doručenie a pletacie pomôcky.

Potrebná znalosť?

Začiatočníčka až mierne pokročilá - je potrebná znalosť pletenia hladko a obrátene do kruhu na kruhových ihliciach.

(ak nie ste zdatné a chcete sa zúčastniť workshopu, môžete sa objednať vopred na individuálny kurz pletenia pre úplných začiatočníkov - 1 hodina 10,-€ )

Čo budete počas pletenia potrebovať?

  • vybranú priadzu PopletenaYarn
  • ihlice 4 v štandartnej dĺžke podľa vybranej priadze
  • ihlice 4 v skrátenej dĺžke na pletenie rukávov
  • lanko na pletenie trupu od 73 cm dĺžky
  • odkladacie pomocné lanko 
  • lanko dlhé 20 cm na pletenie rukávov
  • označovače

Ak vám ihlice a lanká chýbajú, môžete u zakúpiť aj u nás, informujte nás o tom. V ponuke máme ihlice ChiaoGoo a LYKKE. 

ZAKÚPITE ICH TU

Ako sa na kurz prihlásiť?

Prihlásiť sa môžete vyplnením kontaktného formulára, ktorý sa nachádza nižšie. Následne si v e-shope objednať svoj balíček pradienok, doobjednať potrebné pomôcky. Svoju objednávku uhraďte vopred na účet.

Workshop nie je možné absolvovať z prinesenej priadze, pletenie je nutné podľa predom pripraveného počtu očiek, ktoré prepočítavam vopred podľa stanovenej priadze. Taktiež nepodporujem pletenie z priadzí, ktoré majú syntetický pôvod viac ako na 50% zloženia

Poplatok za workshop a materiál je potrebné uhradiť vopred na účet. Objednávku zašleme poštou. Návod budete mať k dispozícií v PDF forme na stiahnutie v pomocnej skupine workshopu.

Ako bude vyzerať váš GLOAM?

Vyberte si svoju farebnosť

Prihláste sa

Vyplňte všetky potrebné údaje a prihláste sa. Následne uhraďte kurz v e-shope. Až následne je vaše prihlásenie platné.