Online kurz - Pletieme šatku AUSPICE

Auspice od Popletenej
Auspice od Popletenej
Auspice od dizajnérky Lisy Mutch
Auspice od dizajnérky Lisy Mutch
Auspice od dizajnérky Lisy Mutch
Auspice od dizajnérky Lisy Mutch
Auspice od Popletenej
Auspice od Popletenej
Auspice od Popletenej
Auspice od Popletenej

Sme doma, lebo situácia nám káže byť disciplinovanou. Ako sa však nezblázniť od nudy a strachu? My tvorilky máme veľkú výhodu. Vieme pliesť, zamestnať ruky aj hlavu. A tak nastal čas na upletenie svojej (možno prvej) dizajnovej šatky od skvelej návrhárky s návodom s raverly.com. Budeme pliesť spolu, ale každá v pohodlí domova!

Pridajte sa!

Tento online kurz je pre všetky tvorilky, ktoré to ku nám nemajú ďaleko a aj pre vás všetky ostatné, vzdialené desiatky až stovky kilometrov. Prečo? Čítajte ďalej...

Poďme si spoločne upliesť šatku AUSPICE by Lisa Mutch z jediného pradienka či dvoch klbiek tenkej vlnky, ktorú máte doma alebo si ju môžete kúpiť aj u nás! To však nie je podmienkou. Poďme si upliesť veľmi coolovú šatku a naučiť sa na nej skrátené riadky! 

Nemusíte byť fyzicky spolu a aj tak sa môžete stať súčasťou spoločného kurzu podľa návodu z ravelry TU. Budeme pliesť a stretávať sa ONLINE v skupine na Facebooku. Netrúfate si? Presvedčím vás!

Prečo práve AUSPICE?

Aj keď sa to na prvý ohľad nezdá, ale AUSPICE je veľmi ľahký a pri tom efektný projekt, ktorý využíva tak obávané a pri tom tak často používané skrátené riadky. Kanaďanka Lisa je jedna z mála dizajnérok, ktorá píše prehľadné návody a šatky od nej sú prudko nositeľné a neprehliadnuteľné, z veľmi moderným vzhľadom. Budete mať z pletenia radosť a ešte väčšiu z nosenia samotného. 

Akú priadzu budete potrebovať?

Projekt je písaný na jedno pradienko ručne farbenej priadze v hrúbke fingering - alebo dostatočného počtu klbiek s návinom 400 m na 100 g (50 g klbko s návinom 200 m). Aj napriek malej spotrebe a rýchlemu upleteniu, bude mať šatka rozmer takmer 190 cm. Lisa sama ručne farbí priadzu, jej návody sú písané na mieru kvalitných ručne farbených vlniek.

Vaše klbká by mali byť ideálne z čistého merina alebo s prídavkom nylónu, alpaky, bavlny, hodvábu či ľanu.

Ak si nie ste istá, radi vám poradíme. Môžete si vybrať ručne farbené pradienko vo vyhovujúcom zložení PopletenaYarn aj u nás. Nájdete ho TU

Čo je online kurz?

Je to tvorivé spoločné pletenie s učením sa nových techník a postupov, na konci ktorého je hotový pletený projekt. Kurz prebieha online. Každá prihlásená účastníčka dostáva prístup do FB skupiny, v ktorej sú uverejňované videá a postupy, podľa ktorých je projekt tvorený.

Spoločne sa naučíme tvarovať šatku, naučíme sa nové techniky a hlavne skrátené riadky. Naučíte sa správne nahodiť očká, elasticky ukončiť šatku. Ako zvládnuť záverečnú úpravu šatky, namočením a sušením. Čo je to blokovanie úpletu. Nemusíte sa tak obávať cudzojazyčného návodu!

Do skupiny sa prihláste po vypísaní prihlášky na workshop a objednaní svojej vlnky. Skupinu nájdete po kliknutí SEM

Kedy?

Workshop je prístupný trvale po prihlásení a uhradení. Všetky pomocné videá a pomocné preklady ku návodu sú prístupné pre účastníka počas 8 týždňov od úhrady. 

Kde sa kurz koná?

Odvšadiaľ, odkiaľ máte prístup na internet.

Kto workshop vedie?

Ja, Andrea Sedlačková - Popletena. Mám bohaté skúsenosti s vedením kurzov, workshopov či KALov osobnou aj online formou.

Cena kurzu?

17,-€ - cena platí k máte svoju priadzu. V cene je započítaný aj návod, ktorý je zakúpený len pre vás.

7,-€ - ak si u nás vyberiete a zakúpite ručne farbené pradienko PopletenaYarn. Platíte len za návod.

V cene nie sú zarátané poplatky za doručenie v prípade zakúpenia priadze alebo pomôcok.

Potrebná znalosť?

Začiatočníčka až mierne pokročilá - je potrebná znalosť pletenia hladko a obrátene.

Čo budete počas pletenia potrebovať?

  • vlastnú alebo vybranú priadzu PopletenaYarn
  • ihlice 5 v štandardnej dĺžke (13 cm)
  • lanko od 73 cm dĺžky
  • označovače

Ak vám ihlice a lanká chýbajú, môžete u zakúpiť aj u nás, informujte nás o tom. V ponuke máme ihlice ChiaoGoo a LYKKE TU alebo akékoľvek ihlice KnitPro (objednáme pre vás za výhodné ceny).

Ako sa na kurz prihlásiť?

Prihlásiť sa môžete vyplnením kontaktného formulára, ktorý sa nachádza nižšie. Následne si v e-shope objednať svoju farebnosť priadze, alebo len uhradiť svoju účasť na kurze. Prípadne doobjednať potrebné pomôcky. Ak si u nás zakúpite priadzu, čakajte na upravenú faktúru o poplatok za návod. Upravenú faktúru obdržíte e-mailom, ktorú potom uhradíte. Ak ste si zvolili účasť s vlastnou priadzou, uhraďte. Na zmenu faktúry čakať nemusíte.

  • Ak chcete len účasť na kurze, kliknite po prihlásení SEM
  • Ak chcete pradienko v hrúbke fingering PoletenaYarn, vyberajte TU

Poplatok za workshop a materiál je potrebné uhradiť vopred na účet. Z dôvodu zavedenie núdzových opatrení nie je možné dodanie na dobierku. Objednávku zašleme poštou. Návod budete mať k dispozícií v PDF forme na stiahnutie v pomocnej skupine workshopu.

PRIHLASOVANIE UKONČENÉ!

Kurz prebieha, nie je možné prihlásenie. Radi vás privítame v nových rurzoch, ktoré pripravujeme. Sledujte našu ponuku aj na FB stránke