Online kurz - Upletieme pulóver za 5 dní

 V novembri si upletieme pulóver, ktorý som súkromne nazvala "5 DAY PULLOVER", alebo ako ho dizajnérka nazvala "VARPU". Varpu upletieme naozaj počas 5 dní!


Autorkou dizajnu a návodu je Johna Hietala, ktorá stojí aj za ikonickým časopisom o severskom pletení LAINE Magazine

Spojenie najdokonalejšie! Perfektný a neuveriteľne jednoduchý návod, výborne padnúci základný kúsok do šatníku, pletený z rovnakej vlnky ako plietla dizajnérka!


Čo je online kurz?

Je to tvorivé spoločné pletenie s učením sa nových techník a postupov, na konci ktorého je hotový pletený projekt. Kurz prebieha hlavne online. Každá prihlásená účastníčka dostáva prístup do FB skupiny, v ktorej sú uverejňované videá a postupy, podľa ktorých je tvorený projekt.

Spoločne budeme pliesť podľa návodu dizajnérky Johny Hietala dizajn VARPU. Naučíme sa pliesť základný spôsob pletenia pulóvra. Naberanie očiek, dopletanie častí pulóvra. Z ihlíc nám spadne hotový kúsok, nebudeme nič zošívať. Návod obsahuje jednoduché skratky a techniky. Samozrejmou bodkou je záverečná úprava praním a blokovaním. Nemusíte sa tak obávať cudzojazyčného návodu!

NÁVOD TU

Skupinu na FB nájdete pred spustením kurzu na našej FB stránke POPLETENA. Ak ešte nie ste fanúšikom, staňte sa ním. Nájdete na nej vždy najaktuálnejšie informácie. 

NÁJDETE JU TU

Ako bude vyzerať váš pulóver?

Pliesť budeme z BØRSTET ALPAKKA Sandnes Garn, z priadze, ktorú použila aj autorka v návode. Na svoj Varpu pulóver budete potrebovať 4 - 5 klbiek. Závisí od toho, či ho chcete dopliesť dlhší. Je koncipovaný na širší rozmer. Ja odporúčam pliesť menšiu veľkosť ako zvyknete.

BØRSTET ALPAKKA je jemná a vzdušná brúsená alpaka (96% brúsená alpaka a 4% nylon), exkluzívneho vzhľadu. Aj váš pulóver bude mäkký, ľahký a pohodlný na nosenie. Je navinutá v 50 g klbkách a pri spotrebe 4 až 5 klbiek tak upletiete pulóver, ktorý bude mať konečnú váhu maximálne 250 g. Pre tento kurz sme vybrali 8 atraktívnych odtieňov. Vyberiete si ich nižšie. Najskôr pozorne čítajte :-)

Kedy?

Prihlásenie, výber svojej farebnosti a úhrada kurzu do 8.11.2020

Začíname 23.11.2020

Skupina na FB je prístupná od 23.11.2020 po prihlásení a uhradení. Všetky pomocné videá a pomocné preklady ku návodu sú prístupné pre účastníka počas 4 týždňov od začiatku kurzu.

Kde sa kurz koná?

Odvšadiaľ, odkiaľ máte prístup na internet.

Kto kurzu vedie?

Ja, Andrea Sedlačková - Popletena. Mám bohaté skúsenosti s vedením kurzov, workshopov či KALov osobnou aj online formou.

Cena kurzu?

Balíček 4 klbiek  BØRSTET ALPAKKA  + návod + poplatok za kurz - 59,-€

Balíček 5 klbiek BØRSTET ALPAKKA  + návod + poplatok za kurz - 66,-€

Po prihlásení sa na kurz vypísaním a odoslaní prihlasovacieho formuláru, prejdete na nákup kurzu. Pri odoslaní formuláru budete automaticky presmerovaná do e-shopu, alebo si kurz zakúpte kliknutí na odkaz.

                                                               KURZ SI ZAKÚPITE TU

V cene nie sú zarátané poplatky za doručenie a pletacie pomôcky.

Potrebná znalosť?

Začiatočníčka až mierne pokročilá - je potrebná znalosť pletenia hladko a obrátene.

Čo budete počas pletenia potrebovať?

  • vybranú priadzu BØRSTET ALPAKKA
  • ihlice 10 mm v štandardnej 13 cm dĺžke 
  • ihlice 7 mm  v štandardnej 13 cm dĺžke
  • ideálne aj skrátené ihlice 10 a 7 mm na rukávy (nie je podmienka)
  • lanko 55 cm dĺžky
  • lanko 93 cm dĺžky
  • ideálne aj lanko 20 či 35 cm na pletenie rukávov
  • označovače
  • ideálne aj prípravok na pranie vlny (EUCALAN máme v ponuke)

Ak vám ihlice, lanká, označovače či EUCALAN chýbajú, môžete u zakúpiť aj u nás.

ZAKÚPITE ICH TU

Ako sa na kurz prihlásiť?

Prihlásiť sa môžete vyplnením kontaktného formulára, ktorý sa nachádza nižšie. Následne si v      e-shope objednať KURZ, doobjednať potrebné pomôcky. Svoju objednávku uhraďte vopred na účet.

Workshop nie je možné absolvovať z prinesenej priadze, pletenie je nutné podľa predom pripraveného počtu očiek, ktoré prepočítavam vopred podľa stanovenej priadze. Taktiež nepodporujem pletenie z priadzí, ktoré majú syntetický pôvod viac ako na 50% zloženia

Poplatok za kurz a materiál je potrebné uhradiť vopred na účet. Objednávku zašleme poštou. Návod budete mať k dispozícií v PDF forme na stiahnutie v pomocnej skupine kurzu na FB.


Vyberte si farebnosť svojho pulóvra Varpu

Prihláste sa

Vyplňte všetky potrebné údaje a prihláste sa. Následne uhraďte kurz v e-shope. Až následne je vaše prihlásenie platné.