Workshop - Pletieme Yume

Workshop je ukončený. Neprihlasujte sa... 

Pripravujeme pre nás nový workshop, na ktorom si ukážeme, že aj náročne vyzerajúci návod je zábavný a v celku nenáročný. Iný spôsob pletenia pulóvra vcelku, ktorý nie je raglánom a čo je dôležité, naučíme sa pliesť nemecké skrátené riadky, ktoré ak zvládnete raz, upletiete všetko!

Naučíme sa spoločne pliesť YUME, podľa dizajnu progresívnej nemeckej dizajnérky Isabell Kraemer, ktorá patrí medzi 10 TOP svetových dizajnérov pletených projektov. 

YUME je navrhnutý tak, aby bol nositeľný počas jari/leta. V prípade, že sa ho opakovane rozhodnete upliesť z priadze určenej na zimné obdobie, je prekrásny aj v tejto obmene.

Na krátku verziu YUME by Isabell Kraemer potrebujete 8 - 12 klbiek LAMANA COSMA alebo 4 - 6 klbiek ALPAKKA SILK od Sadnes Garn (závisí od veľkosti) - novinky v našej ponuke. Ak sa rozhodnete pliesť dlhé rukávy, 12 - 16 klbiek LAMANA COSMA alebo 6 - 8 klbiek ALPAKKA SILK.

Počas workshopu sa naučíme ako čítať anglické návody, ako si pomôcť porozumieť skratkám. Naučíme sa nemecké skrátené riadky, ktoré sa využívajú na tvarovanie projektov tak, aby sa jednotlivé diely nemuseli zošívať a pri tom odev sedel dokonalo. Naučíme sa pružné zakončovanie patentov a taktiež aby patent vyzeral profesionálne. Upletiete si krásny lace, ktorý zdobí vrchnú časť pulóvra. 

A! Strávite čas v príjemnej pletiarskej komunite.

Workshop bude prebiehať v dvoch častiach. Počas prvého úvodného stretnutia si rozoberieme návod, nahodíme prvé očká a spoločne upletieme začiatok projektu. Následne sa sami rozhodnete ako často sa zúčastnite našich piatkových stretnutí, počas ktorých budeme spoločne YUME pliesť. Ak si nebudete isté, prevediem vás celým návodom postupne. 

Vítané sú účastníčky predchádzajúcich kurzov, ale aj všetky nové záujemkyne o pletenie, ktoré však ovládajú hladké a obrátené očká a pletenie na kruhových ihliciach.

KEDY?

 Úvodný termín kurzu 24.05.2019 o 17,00 (do cca 20,00). Náhradný termín 31.05.2019 o 17,00.

Ďalší termíny spoločného stretnutia po dohode.

KDE SA KURZY KONAJÚ?

Pezinok (presné miesto upresním, závisí od počtu prihlásených účastníčok)

ONLINE ÚČASŤ!

POZOR! Možnosť aj pre vás, ktoré to majú ku nám ďaleko. Pripravili sme pre vás možnosť online účasti. To znamená, že workshop bude prebiehať aj pomocou videí a rád v našej FB skupine. Takže si svoj YUME za pomoci Popletenej upletiete aj v pohodlí domova. Cena workshopu je taká istá ako pri osobnej účasti.

KTO KURZY VEDIE?

Ja, Andrea Sedlačková :-)

POTREBNÁ ZNALOSŤ?

Mierne pokročilá - nahodenie očiek, naberanie, uberanie, pletenie do kruhu na kruhových ihliciach.

Kurz nie je vhodný pre začiatočníkov bez znalosti pletenia na kruhových ihliciach

(ak nie ste zdatné a chcete sa zúčastniť kurzu, môžete sa objednať vopred na individuálny kurz pletenia na kruhových ihliciach - hodina 10,-€ )

AKÚ VLNKU SI VYBRAŤ?

Vlnku si môžete vybrať z nasledovných možností:

 • Klbká ALPAKKA SILKE (4 ks) verzia s krátkymi rukávmi - 34,- €
 • Klbká LAMANA COSMA (8 ks) verzia s krátkymi rukávmi - 34,-€
 • Klbká ALPAKKA SILKE (6 ks) - 51,- € 
 • Klbká LAMANA COSMA - (12 ks) - 51,-€
 • Klbká ALPAKKA SILKE (8 ks - v prípade veľkosti nad 44) - 68,- €
 • Klbká LAMANA COSMA (16 ks) - 68,-€

Na použitej priadzi a potrebných ihliciach sa vopred dohodneme.

 • Farebnosť LAMANA COSMA je možné vybrať z ponuky 28 farieb, podrobnosti nájdete TU
 • Farebnosť ALPAKKA Silke je možné vybrať z ponuky 28 farieb, podrobnosti nájdete TU

ČO BUDEM NA KURZE POTREBOVAŤ?

 • ihlice 3,5 a 3 ALPAKKA SILKE a 3,5 a 4 LAMANA COSMA
 • skrátené ihlice 3,5 a 3 ALPAKKA SILKE a 3,5 a 4 LAMANA COSMA
 • lanko dlhé 75 cm a viac
 • lanko krátke 55 cm
 • 2 lanká krátke (20 až 35 cm)
 • označovače

Ak vám ihlice a lanká chýbajú, môžete u zakúpiť aj u nás, informujte nás o tom. V ponuke máme ihlice ChiaoGoo TU alebo akékoľvek ihlice KnitPro (objednáme pre vás za výhodné ceny).

AKO SA NA KURZ PRIHLÁSIŤ?

Prihlásiť sa môžete vyplnením kontaktného formulára, ktorý sa nachádza nižšie. Následne vám vystavíme faktúru, ktorú vám zašleme e-mailom. Na workshope obdržíte od nás tlačenú verziu. 

Kurz sa bude konať, ak sa do 10.05. prihlásia minimálne 4 účastníčky, maximálne 8.

Kurzovné je 30,- € (bez materiálu na tvorbu).

Návod na pletenie YUME 5,50,-€. Návod si stiahnete na ravelry alebo ho za vás kúpime my - nájdete ho TU

Kurz nie je možné absolvovať z prinesenej priadze, pletenie je nutné podľa predom pripraveného počtu očiek, ktoré prepočítavam vopred podľa stanovenej priadze. Taktiež nepodporujem pletenie z priadzí, ktoré majú syntetický pôvod viac ako na 50% zloženia

Poplatok za kurz a materiál je potrebné uhradiť vopred. Poplatok za kurz vraciame len v prípade, ak svoju neúčasť oznámite 7 dní vopred (do 17.05.2019). V prípade ONLINE workshopu nie je možné účasť zrušiť. Uhradený materiál obdržíte osobne alebo zašleme poštou.

AKO ZRUŠÍM ÚČASŤ NA KURZE?

Vopred ďakujem, že prihlásenie beriete záväzne. Chápem, že vám do účasti na kurze môže niečo vojsť. V takom prípade vás poprosím, dajte mi aspoň 7 dni vopred e-mailom alebo telefonicky vedieť, že sa na kurze nezúčastníte, aby som prípadne vedela zohnať za vás náhradu, prípadne osloviť náhradníčky pri väčšom záujme. Vopred ďakujem.

Už teraz sa nesmierne teším na príjemné chvíle. Čajík, kávička či niečo drobné ku nim je samozrejme pre vás v cene kurzu.


Fotografie, ktoré vám napovedia...

 

Rezervujte si svoje miesto

Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozvememe