Online Workshop 

Pletieme Super Simple Summer Sweater

Plietla Popletena
Plietla Popletena
Plietla Popletena
Plietla Popletena
Plietla Popletena
Plietla Popletena
Plietla Popletena
Plietla Popletena
V procese pletenia
V procese pletenia
Upletené sedlo
Upletené sedlo


Nastáva čas príprav na jarné dni a my sa budeme vyzliekať z kabátov a ukazovať svoje pulóvre a svetre. Pletiete už nejaký ten čas a už sa vám zunovali desiatky upletených šatiek či čiapok. Chcete pliesť a dokončiť jeden poriadny pulóver a naučiť sa opäť čosi nové. Tento workshop je pre všetky tvorilky, ktoré to ku nám nemajú ďaleko a aj pre vás všetky ostatné, vzdialené desiatky až stovky kilometrov. Prečo? Čítajte ďalej...

Spoločne a po druhý krát budeme pliesť super zaujímavý a perfektne vyzerajúci pulóver Super Simple Summer Sweater by Joji Locatelli, ktorý si už uplietli pomocou online verzie workshopu viaceré šikovné tvorilky.

Nemusíte byť fyzicky spolu a aj tak sa môžete stať súčasťou spoločného workshopu podľa návodu z ravelry TU. Budeme pliesť a stretávať sa ONLINE Netrúfate si? Presvedčím vás!

Prečo práve Super Simple Summer Sweater?

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, ale Super Simple Summer Sweater je pomerne ľahký a pri tom efektný projekt pulóvra s kruhovým sedlom, pletený v celku a tvarovaný skrátenými riadkami. Po upletení vám z ihlíc odpadne celkom hotový kus hotového odevu, bez potreby zošívania. Je na každej z nás či ho upraví o dlhšie rukávy či má radšej pulóver až pod zadok, takže pri pletení pridá naviac zopár riadkov.

Super Simple Summer Sweater je dizajn, ktorého autorkou je progresívna a energická Argentínčanka Joji Locatelli. Jej dizajny sú nezameniteľné. Niekedy obdivuhodne jednoduché a inokedy veľmi náročné, ale každý nesie jej neopakovateľný rukopis. Sú prudko nositeľné a celosvetovo obľúbené. Joji je jednou z 5 najznámejších dizajnérok pletených odevov v celosvetovom meradle. 

Pri pletení sa budete dobre zabávať a pulóver bude iste vašim obľúbeným kúskom po dlhé roky. Nielen vďaka dizajnu, ale aj pre použitú vlnku, z ktorej budeme pliesť.

Ako bude vyzerať váš pulóver?

Pliesť budeme z nezameniteľnej Merino d`Arles od Rosy Green Wool. Z priadze, ktorá je vyrobená ekologicky, s maximálne humánnym spôsobom k ľuďom a zvieratám. Má certifikát GOTS (Global Organic Textile Standard) a má neopakovateľný, rustikálny vzhľad.

Práve túto priadzu (len ručne farbenú PopletenaYarn) som aj ja vyskúšala na svoj prvý Super Simple Summer Sweater a som nadmieru spokojná.

Na tento pulóver budete potrebovať 6 pradienok v dvoch farebných odtieňoch. Postačia vám do veľkosti L pri zachovaní návodu. Ak by ste chceli pulóver upraviť, nie je problém pradienka doobjednať.

Viac o priadzi a pre výber svojej farebnej kombinácie kliknite TU

Nezabudnite však dočítať informácie do konca a vyplniť prihlasovacieho formulár, ktorý nájdete na konci.

Čo je online workshop?

Je to tvorivé spoločné pletenie s učením sa nových techník a postupov, na konci ktorého je hotový pletený projekt. Workshop prebieha hlavne online. Každá prihlásená účastníčka dostáva prístup do FB skupiny, v ktorej sú uverejňované videá a postupy, podľa ktorých je tvorený projekt.

Spoločne sa naučíme skrátené riadky w&t vo veľkom kruhovom projekte, ako oddeliť rukávy a pliesť pulóver v celku, ako správne nahodiť a ukončiť očká a samozrejme, ako zvládnuť záverečný proces prania a sušenia.

Kedy?

Workshop je prístupný trvale po prihlásení a uhradení. Všetky pomocné videá a pomocné preklady ku návodu sú prístupné pre účastníka počas 8 týždňov od úhrady. 

Kde sa workshop koná?

Odvšadiaľ, odkiaľ máte prístup na internet. 

Kto workshop vedie?

Ja, Andrea Sedlačková - Popletena. Mám bohaté skúsenosti s vedením kurzov, workshopov či KALov osobnou aj online formou.

Cena workshopu?

85,- € (v cene je priadza, zakúpený návod dizajnu a poplatok za účasť na workshope). 

Potrebná znalosť?

Mierne pokročilá - nahodenie očiek, naberanie, uberanie, pletenie do kruhu na kruhových ihliciach.

Workshop nie je vhodný pre začiatočníkov bez znalosti pletenia na kruhových ihliciach.

(ak nie ste zdatné a chcete sa zúčastniť workshopu, môžete sa objednať vopred na individuálny kurz pletenia na kruhových ihliciach - hodina 10,-€ )

Alebo sa zúčastnite práve prebiehajúceho KALu, kde sa zaoberáme pletením čiapky. Potrebnú zručnosť sa poľahky naučíte. Viac info TU

Čo budete počas pletenia potrebovať?

  • 3 pradená základnej farby Merino d´Arles
  • 3 pradená kontrastnej farby Merino d´Arles
  • ihlice 4 a 3,5
  • skrátené ihlice na rukávy 4 a 3,5 
  • lanko dlhé 90 cm a viac
  • lanko krátke 55 cm
  • 2 lanká krátke na rukávy (20 až 35 cm)
  • označovače

Uvedená spotreba priadze postačí na veľkosť od S po L. Chýbajúce pradienka nie je problém dokúpiť.

Ak vám ihlice a lanká chýbajú, môžete u zakúpiť aj u nás, informujte nás o tom. V ponuke máme ihlice ChiaoGoo TU alebo akékoľvek ihlice KnitPro (objednáme pre vás za výhodné ceny).

Ako sa na workshop prihlásiť?

Prihlásiť sa môžete vyplnením kontaktného formulára, ktorý sa nachádza nižšie. Následne si v e-shope objednať svoju farebnosť priadze, doobjednať potrebné pomôcky. My vám  upravíme faktúru o poplatok za workshop. Upravenú faktúru obdržíte e-mailom, ktorú potom uhradíte.

Workshop sa bude konať, ak sa do 06.02.2020 prihlásia minimálne 5 účastníkov.

Workshop nie je možné absolvovať z prinesenej priadze, pletenie je nutné podľa predom pripraveného počtu očiek, ktoré prepočítavam vopred podľa stanovenej priadze. Taktiež nepodporujem pletenie z priadzí, ktoré majú syntetický pôvod viac ako na 50% zloženia

Poplatok za workshop a materiál je potrebné uhradiť vopred. Uhradený materiál obdržíte osobne alebo zašleme poštou. Návod budete mať k dispozícií v PDF forme na stiahnutie v pomocnej skupine workshopu.

Ako sa podarili?

Tieto 3 pulóvre tiež boli pletené počas predchádzajúceho workshopu

Chcem sa zúčastniť!

Vyplňte všetky potrebné údaje a prihláste sa. Následne si objednajte svoju vlnku.