Workshop vypletaný vzor - pletieme pulóver YANIS

Z dieľne Popletenej
Z dieľne Popletenej
Sedlo vypletané 3 farbami
Sedlo vypletané 3 farbami
Sedlo vypletané 2 farbami
Sedlo vypletané 2 farbami
Sedlo 2 farebnej verzie s oddelenými rukávmi
Sedlo 2 farebnej verzie s oddelenými rukávmi
Rubová strana 3 farebnej verzie
Rubová strana 3 farebnej verzie
Použité farby 3 farebnej verzie
Použité farby 3 farebnej verzie
Použitá priadza na 2 farebnú verziu
Použitá priadza na 2 farebnú verziu

OBSADENÝ!

Vypletanie pri pletení je stará technika, ktorá sa stala v dnešnej modernej pletacej dobe veľmi obľúbenou a vyhľadávanou u samotných tvoriliek ako aj u samotných dizajnérok.

Aj naša obľúbená nemecká dizajnérka Isabell Kraemer rada vypletá a tvorí dizajny kde techniku Fair Isle používa.

Ako technika FAIR ISLE vznikla?

Technika je veľmi stará a je pomenovaná podľa ostrova Fair, ktoré sa nachádza severne od Britských ostrovov, neďaleko Shetladských ostrovou, ktoré sú zase domovom plemena ovečiek, ktoré nám dávajú úžasnú vlnku.
Práve nehostinné, chladné a veterné podnebie zohráva významnú úlohu pri vzniku vypletaných vzorov. Vďaka nim sa kvalitná vlna v pletenine stáva ešte lepším odevom, ktoré má výborné termoregulačné vlastnosti. Šikovné pletiarky a aj pletiari z pestrofarebnej priadze pletú prenádherné a zložité vzory, ktoré ostrov Fair preslávili po celom svete.

Taký prekrásny vzor sa naučíme vypletať aj my! Naučíme sa vypletanie technicky zvládnuť tak, aby bol krásny a pleteninka funkčná.

Čo budeme pliesť?

Budeme sa venovať dizajnu od Isabell Kraemer a jej pulóvru, ktorému dala meno YANIS. Budeme pliesť krátkorukávovú verziu. 

Čo sa budeme spolu učiť?

Naučíme sa akú vlnku používať, aké ihlice a ako zvládnuť záverečnú úpravu namočením a vypnutím.

Kto workshop vedie?

Ja, Andrea Sedlačková - Popletena. Mám bohaté skúsenosti s vedením kurzov, workshopov či KALov osobnou aj online formou.

Ako bude workshop prebiehať?

Workshop bude osobný, stretávať sa budeme pravidelne počas piatkových stretnutí o 17,00 v Pezinku. Prvé stretnutie bude práve o tom, ako zvládnuť vypletanie a a ďalšie o dokončení návodu celého pulóvra. Počas celého workshopu nám bude slúžiť aj pomocná skupina na Facebooku. Ak sa prihlásite a zrealizujete  úhradu kurzu, prihláste sa TU

Kde sa budeme stretávať?

V Pezinku, v útulnej kaviarničke Mlsná Emma

Kedy?

V piatok 31.1. od 15,30 - úvod nad skrátenými riadkami a info o skratkách v návode - TERMÍN JE OBSADENÝ!

V piatok 31.1. od 17,00 - technika vypletania FAIR ISLE - TERMÍN JE OBSADENÝ!

V piatok 7.2. a 21.2. od 17,00 - technika vypletania FAIR ISLE 2 pre tie účastničky, ktoré by chceli zdokonaliť techniku - 1 hodina na osobu 10€.

Kedy budú ďalšie stretnutia?

Oznámené vždy vopred, v piatok od 17,00 v Pezinku v Mlsnej Emme

Koľko stojí workshop?

Závisí od zvolenej priadze a na výbere z dvoch alternatív vypletaného vzoru. Či sa rozhodnete pre jednoduchšiu verziu stredania 2 farieb vypletaného vzoru alebo si trúfnete striedať farby 3. Pri vypletaní 3 farieb budete potrebovať o pradeno viac. Každopádne vám však zostane dostatok priadze ešte na čiapku či nákrčník, napríklad.

Cena priadze sa pohybuje od 52,-€ do 94,-€

Poplatok za workshop s návodom je 15,-€

V cene nie sú zahrnuté ihlice a iný materiál na tvorenie.

Čo budete potrebovať?

  • 3 základnej priadze PopletenaYarn
  • 1 - 2 kontastných pradien na vypletanie (podľa zvolenej verzie vypletaného vzoru)
  • ihlice 4 a 3,5
  • skrátené ihlice na rukávy 4 a 3,5
  • lanko dlhé 90 cm a viac
  • lanko krátke 55 cm
  • 2 lanká krátke na rukávy (20 až 35 cm)
  • označovače

Uvedená spotreba priadze postačí na veľkosť od S po L. 

Ak vám ihlice a lanká chýbajú, môžete u zakúpiť aj u nás, informujte nás o tom. V ponuke máme ihlice ChiaoGoo TU alebo akékoľvek ihlice KnitPro (objednáme pre vás za výhodné ceny - napíšte nám).

Potrebná znalosť?

Mierne pokročilá - nahodenie očiek, naberanie, uberanie, pletenie do kruhu na kruhových ihliciach, nemecké skrátené riadky (túto techniku však budeme spoločne pliesť na úvodnom stretnutí)

Workshop nie je vhodný pre začiatočníkov bez znalosti pletenia na kruhových ihliciach.

Ak nie ste zdatné a chcete sa zúčastniť workshopu, môžete sa objednať vopred na individuálny kurz pletenia na kruhových ihliciach - hodina 10,-€. Viac informácií nájdete TU

Ako sa na workshop prihlásiť?

Prihlásiť sa môžete vyplnením kontaktného formulára, ktorý sa nachádza nižšie. Vyberte si balíček pradienok, z ktorého si chcete upliesť svoj pulóver a svoj výber uveďte do správy prihlasovacieho formulára. Následne si v e-shope objednajte svoju účasť na workshope. Odkaz na nákup nájdete v závere popisu. Pri nákupe zvoľte spôsob doručenia priadze, pomôcok na pletenie (ak potrebujete) a uhraďte predom na účet. Platba na dobierku nie je možná. My vám upravíme faktúru o sumu za priadzu. Upravenú faktúru obdržíte e-mailom, ktorú potom uhradíte.

Workshop nie je možné absolvovať z prinesenej priadze, pletenie je nutné podľa predom pripraveného počtu očiek, ktoré prepočítavam vopred podľa stanovenej priadze. Taktiež nepodporujem pletenie z priadzí, ktoré majú syntetický pôvod viac ako na 50% zloženia

Poplatok za workshop a materiál je potrebné uhradiť vopred. Uhradený materiál obdržíte osobne alebo zašleme poštou. Návod budete mať k dispozícií v PDF formáte na stiahnutie v pomocnej skupine workshopu.

UHRAĎTE KURZ KLIKNUTÍM NA TENTO ODKAZ

Prihláste sa na kurz prostredníctvom odpovedného formuláru nižšie. Svoju kombináciu pradienok si vyberte nižšie a uveďte svoj číselný výber v odpovednom formulári.


Vyberte si svoj YANIS

Vyberte si kombináciu pradienok na svoj pulóver. Číslo kombinácie z fotografie vpíšte do správy prihlasovacieho formuláru. 

1. Merino/Bambus - 75,-€
1. Merino/Bambus - 75,-€
1. Merino/ Natur Bambus - 75,-€
2. Merino/ Natur Bambus - 75,-€
3. Bluefaced Leicster Wool - 75,-€
4. Bluefaced Leicster Wool - 90,-€
7. Bluefaced Leicster Wool - 75,-€
8. Bluefaced Leicster Wool - 75,-€
12. Merino/ Nylon - 52,-€
13. Merino/ Nylon - 70,-€
20. Merino/ Nylon - 70,-€

Obrázky pre ľahšie rozhodnutie

Kliknite na fotografie a pozrite si ich vo väčšom formáte

Chcem sa zúčastniť!

Vyplňte všetky potrebné údaje a prihláste sa. Následne si objednajte svoju vlnku.